Novotný zarmoutil Polepy. Dal hattrick

Kolín - Vstup do jarní části divizní skupiny C se fotbalistům Polep nepovedl. Na umělé trávě v Kolíně prohráli se Mšenem.

10.3.2012 4

Z utkání Polepy - Mšeno (2:4).Foto: Deník/René Volf

Polepy – Mšeno 2:4

Celou zimní přípravu se těšili na první mistrák. Jenomže ten nedopadl podle jejich představ. Herně nic moc  a výsledek taky opačný než by si představovali. Hráči Polep začali druhou část sezony porážkou.  „Hodnotí se mi to špatně, protože se první utkání nepodařilo, prohrálo se doma,“ hlesl trenér Polep Radek Kulhánek.

Přitom začátek měly Polepy z říše snů. Již po třech minutách se trefil po Patákově přihrávce Libor Křelina.
Jenomže poté začal úřadovat hostující Novotný, který dokázal reagovat na trefu Křeliny a poté i Müllera. Domácí sice v první půli dvakrát vedli, jenomže Mšeno dokázalo pokaždé odpovědět.

Když se po změně stran role obrátily, do vedení se dostali hosté, Polepy žádnou zbraň na soupeře nenašly. Naopak, dostaly další dva góly. Nejprve se po pěkné kombinaci prosadil Krejčík a v 56. minutě uzavřel skóre svým třetím gólem v zápase Novotný.

„Přitom jsem na hráče Novotného upozorňoval, že to byl jejich nejlepší střelec v přípravě. Je pravda, že se mu v posledním přípravném zápase nedařilo, ale i tak jsem přípravu přizpůsobil, že se musí na něj dát pozor, že je nebezpečný, že je schopen branku dát. No, tak nám dal hned tři a prakticky rozhodl celé utkání,“ hlesl Kulhánek.

Stejně jako byl  na jedné straně oslavován Novotný, mohl být na té druhé i Libor Křelina. Jenomže ten se kromě prvního gólu již nedokázal prosadit. A to se přitom dostal dvakrát do slibné pozice. Nejprve v první půli mířil střelou z úhlu těsně vedle, za stavu 2:4 se dostal do vůbec největší šance zápasu. Jenomže opět selhal. Brankář Vaníček nejprve vyrazil střelu Müllera do tyče, míč se odrazil právě ke Křelinovi, jeho slabý pokus ale hostující gólman lapil. „To je přesně ten rozdíl. Zatímco jejich útočník dá ze tří šancí tři góly, náš se prosadí jenom jednou,“ podotkl Kulhánek.

Na hře Polep se projevila i absence několika zkušených hráčů. „Kocourek bere antibiotika, Suchánek měl distanc, Císař měl problémy se svalem. Když to už vypadalo dobře, tak dostal střevní chřipku a byl slabý a necítil se na to. K tomu když se přidá Kmoch, tak je situace taková, že stěžejní čtyři hráči chyběli,“ vypočítal Kulhánek. „Nejvíc dneska ale chyběl Suchánek, protože hra nebyla taková, jaká by měla být a mladý Růžička si neporadil s hráčem Novotným. Pokud by byl Suchánek, tak by situace padla na Kalivodu. Věřím, že ten by si s ním poradil daleko líp. Suchánek by balony pak sbíral a dal by i křížný míče, který on umí dát na Křelinu a myslím si, že by se ta hra vyvíjela trošku jinak, ale bohužel,“ dodal.

Branky: 3. Libor Křelina, 39. Müller – 22., 41. a 56. Novotný, 52. Krejčík. Rozhodčí: Klátil. ŽK: Karkoš (P). Diváci: 200. Poločas: 2:2.
Polepy: Kopecký – O. Kodr (86. Lukáš Křelina), Růžička, Kalivoda, S. Kodr – Dušek, Paták, Müller, Javorek – Libor Křelina, Vojtíšek (61. Karkoš).

10.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 4

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

I přes déšť obsypali břeh řeky Svitavy diváci. Mladí, starší i rodiny s dětmi se přišli podívat na letošní ročník Neckyády, která byla součástí festivalu Překročme řeku.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.