Fotbalisté Kolína se na výhru pěkně nadřeli

KOLÍN - V sobotu dopoledne byl zahájen utkáním FK Kolín - Poděbrady další ročník zimního turnaje „O Pohár starosty města Kolína“. Slavnostní výkop zahajovacího duelu provedl sám kolínský starosta Jiří Buřič. Turnaje se zúčastní pět týmů. Kromě domácího celku ještě Poděbrady, Nymburk, Dvůr Králové a Olympia Hradec Králové.

13.1.2008

Ladislav Doseděl právě skolil k zemi Nováka.Foto: FOTO: Zdeněk Hejduk

FK Kolín - Poděbrady 2:1

Favorizovaný Kolín se na úvod turnaje pěkně nadřel. O porážce účastníka I. A třídy rozhodl až vlastní gól Poděbradského. Kolín nastoupil do zápasu s několika novými tvářemi. V obraně nastoupil Kubánek, v záloze Malina a Hruška.

Úvodní branku turnaje vstřelil Michal Kocourek. Domácí útočník si naskočil na trestný kop Svobody, míč si nechal spadnout na prsa a následně z otočky pohotově otevřel skóre. Jednogólové vedení mohl pojistit právě novic Malina, ale svůj průnik ze strany zakončil pouze střelou do vybíhajícího Hospodky. A když byl v dalších minutách poděbradský gólman po hlavičce Doseděla překonán, zaskočil na brankové čáře jeho spoluhráč.

Nedáš - dostaneš. Tohle známé pořekadlo a pravidlo platilo i nyní. Hostující Uhlíř pláchl po levé straně a krásnou ranou pod víko vyrovnal. „Pěkná rána a hezký gól,“ konstatoval divák Jan Hovorka. Tak skončil i poločas.

Do druhé půle udělali oba trenéři několik změn. Šťastnější ruku měl nakonec domácí kouč. O výhře hostitelského týmu ale rozhodl vlastní gól, který si dal Poděbradský. To už domácí hráči hráli bez povinně vystřídajícího Doseděla, který po nešetrném zákroku od Nováka soupeře udeřil rukou do obličeje. Reagoval tím tak na předchozí „kosu“ ze zadu.

Branky: 15. Kocourek, 63. vlastní Poděbradský - 33. Uhlíř. Poločas: 1:1.
FK Kolín: Michňa (46. Hlavatý) - Kalivoda, Doseděl (60. T. Javorek), Kubánek, Mach - Süsser, Svoboda (46. Majer), T. Javorek (46. Holub), Malina (25. Hruška) - Štoček (46. Čáp), Kocourek (46. P. Javorek).
Druhé utkání vyhrál Dvůr Králové nad Polabanem Nymburk 3:1. Olympia Hradec Králové měla volno.

13.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Kateřina Šafránková si užívá chvilku volna.

Kateřina Šafránková se představí na Velké ceně Kolína

KRIMI MIX: Narkomani ze severu hledali útočiště v Kolíně

Kolín - Přečtěte si krimi zprávy z Kolína!

Tipy na kulturní akce. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí na Kolínsku. Vyberete si i vy, kam se podíváte?

Přejezd Na Šanghaj otevřeli

Velký Osek - Od včerejšího dne je opět otevřený železniční přejezd ve Velkém Oseku do čtvrtě Na Šanghaji. Uzavírka tohoto přejezdu však místní čeká ještě jednou. A to od 21. září do 28. září.