Kolín zakončil přípravu vítězstvím

Kolín /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Kolína mají za sebou poslední přípravný zápas. A loučení s letním drilem to bylo vítězné. V sobotu na domácím hřišti porazili pražský Meteor.

6.8.2011

Z přípravného utkání FK Kolín - Meteor Praha VIII (2:0).Foto: Deník/Michal Bílek

FK Kolín – Meteor Praha VIII 2:0

Kolín čeká ve středu druhé kolo Ondrášovka cupu a proto domácí trenér dal v posledním přípravném utkání od začátku šanci hráčům, kteří v základu moc často nenastupují. A právě jeden z nich se již v 7. minutě dokázal prosadit. Radek Biško nacentroval a Kubát stál na správném místě. Placírkou usměrnil míč do sítě.

Druhý gól přidali domácí těsně po změně stran. Kocourek udělal vítr v obraně soupeře, ta zazmatkovala a „Kočka“ toho málem sám využil. Nakonec trefil pouze břevno. Domácí hráči ale smutnit nemuseli, protože Jeník už z dorážky mířil přesně.

Meteor se prakticky k ohrožení kolínské branky nedostával. Když už se dostal, jeho střely mířily vedle nebo je pochytal brankář Čižinský.

V závěru měl ještě skvělou možnost útočník Štoček, jeho hlavičku ale gólman Černý vyrazil na břevno.

„Já si myslím, že to byla sedmdesát minut nuda a že to byl festival nepřesností,“ uvedl trenér Kolína Petr Frňka. „Soupeř nastoupil se širším kádrem jako my do začátku zápasu. Nemyslím si, že to utkání mělo nějakou kvalitu. Podle mě to úroveň vůbec nemělo. Samozřejmě tím prostřídáním dvacet minut do konce se ten výkonnostní rozdíl projevil. Začali jsme víc držet míč, kombinovat, hrát víc po zemi a začali jsme se prosazovat takovým způsobem, jakým se prosazovat chceme a těch posledních dvacet minut jsme měli čtyři šance. Tato pasáž už měřítko snesla,“ dodal.

Branky: 7. Kubát, 49. Jeník. Poločas: 1:0.
FK Kolín: Čižinský (75. F. Michálek) – R. Biško, J. Biško, Šourek (70. Odehnal), Holub (63. Borkovec) – Čapek, T. Michálek, Jirků (70. Stejskal), Borkovec (46. Jeník) – Kubát (70. Štoček), Kocourek (70. Jíša).

6.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Toušičtí slavili výročí, přijela také hejtmanka Středočeského kraje.
24

OBRAZEM: V rámci 810. výročí obce žehnali zvonu

Celý týden probíhal v divadelním klubu Scapino bluesový festival kapel z celého světa, sobota pak patřila domácím interpretům.
35

Scapino fest ukončilo pět regionálních kapel a seminář Michala Pavlíčka

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

OBRAZEM: Fanoušci punkových kapel pogovali před garáží

Kolín – Třináct především punkových a kolínských kapel zahrálo na letošním Garagefestu, který muzikanti okolo kapel Blank out a P.R. uspořádali ve své zkušebně v jedné z kolínských garáží v garážovém komplexu v bývalé cihelně.

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

OBRAZEM: Po více jak sto letech žehnali kostelu

Radim - Kostel Nejsvětějšího Vykupitele je opět požehnaný.