Kolín zakončil přípravu vítězstvím

Kolín /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Kolína mají za sebou poslední přípravný zápas. A loučení s letním drilem to bylo vítězné. V sobotu na domácím hřišti porazili pražský Meteor.

6.8.2011

Z přípravného utkání FK Kolín - Meteor Praha VIII (2:0).Foto: Deník/Michal Bílek

FK Kolín – Meteor Praha VIII 2:0

Kolín čeká ve středu druhé kolo Ondrášovka cupu a proto domácí trenér dal v posledním přípravném utkání od začátku šanci hráčům, kteří v základu moc často nenastupují. A právě jeden z nich se již v 7. minutě dokázal prosadit. Radek Biško nacentroval a Kubát stál na správném místě. Placírkou usměrnil míč do sítě.

Druhý gól přidali domácí těsně po změně stran. Kocourek udělal vítr v obraně soupeře, ta zazmatkovala a „Kočka“ toho málem sám využil. Nakonec trefil pouze břevno. Domácí hráči ale smutnit nemuseli, protože Jeník už z dorážky mířil přesně.

Meteor se prakticky k ohrožení kolínské branky nedostával. Když už se dostal, jeho střely mířily vedle nebo je pochytal brankář Čižinský.

V závěru měl ještě skvělou možnost útočník Štoček, jeho hlavičku ale gólman Černý vyrazil na břevno.

„Já si myslím, že to byla sedmdesát minut nuda a že to byl festival nepřesností,“ uvedl trenér Kolína Petr Frňka. „Soupeř nastoupil se širším kádrem jako my do začátku zápasu. Nemyslím si, že to utkání mělo nějakou kvalitu. Podle mě to úroveň vůbec nemělo. Samozřejmě tím prostřídáním dvacet minut do konce se ten výkonnostní rozdíl projevil. Začali jsme víc držet míč, kombinovat, hrát víc po zemi a začali jsme se prosazovat takovým způsobem, jakým se prosazovat chceme a těch posledních dvacet minut jsme měli čtyři šance. Tato pasáž už měřítko snesla,“ dodal.

Branky: 7. Kubát, 49. Jeník. Poločas: 1:0.
FK Kolín: Čižinský (75. F. Michálek) – R. Biško, J. Biško, Šourek (70. Odehnal), Holub (63. Borkovec) – Čapek, T. Michálek, Jirků (70. Stejskal), Borkovec (46. Jeník) – Kubát (70. Štoček), Kocourek (70. Jíša).