V počátku zápasu byli hráči Benešova vyrovnaným soupeřem a často se pokoušeli ohrožovat branku Čižinského. Ovšem Kolín často ukazoval svoji nespornou zkušenost, což se také naplno ukázalo v 30. minutě prvního poločasu. To na levé straně zcela osamocený Kocourek poslal centr do pokutového území, kam si zaběhl Kalivoda a nekompromisně poslal Kolín do vedení. Než se fotbalisté Benešova stačili vzpamatovat z inkasované branky, vybídl agilní Čapek Štočka a ten neomylně rozvlnil síť podruhé.

Druhý poločas se již nesl v klidném tempu. Na hráčích obou mužstev byla znát citelná únava, čemuž přispělo i nepříjemné dusno. Přesto hráči Kolína několikrát nebezpečně ohrožovali hostující branku, především hlavičky Štočka volaly po gólech. Nakonec se ale branky dočkal v 70. minutě hecíř Svoboda, který dal podobu konečnému stavu – 3:0.

FK Kolín – Benešov 3:0

Branky: 30. Kalivoda, 31. Štoček, 70. Svoboda. Poločas: 2:0

Kolín: Čižinský (45. Hlavatý)- Holub, Šourek, Doseděl, Mach, – Kalivoda, Svoboda, Tlučhoř, Čapek (45. Kesner) – Kocourek (45. Puk), Štoček

Ohlasy trenérů:

Trenér Kolína Stanislav Kocourek nedával dopolednímu vítězství nad Benešovem nějakou velkou váhu, a podotkl, že tyto přáteláky jsou především kondiční záležitostí. „Tyto zápasy jsou spíš zpestřením pro hráče. Abych popravdě řekl, tak výsledek mě ani moc nezajímá,“ sdělil trenér.

Kocourek prozradil, že brzy by ve svém mužstvu rád přivítal několik nových tváří, „Ano, měli bychom už něco dotáhnout, chtěl bych tři až čtyři hráče. Je pravda, že v současnosti je náš kádr strašně úzký a děláme vše proto, aby se rozšířil,“ reagoval kouč na skutečnost, která se naskytla při sobotním utkání. Lavička náhradníků byla velmi prořídlá.

V utkání proti Benešovu se v základní sestavě objevili také někteří mladí hráči. A jak trenér zhodnotil jejich vystoupení? „ Jedná se o Kesnera a Holuba, oba hráli v uplynulé sezoně za dorost. Myslím, že tam patřili k nejlepším. Dnes předvedli celkem slušný výkon.“

Zápas pro Deník zhodnotil i trenér Benešova Ladislav Fiala: „S Kolínem jsme drželi krok do první půle, pak jsme odcházeli především fyzicky. Přesto mě mrzí, že jsme nevstřelili branku. Ale musím zase podotknout, jedná se pouze o přípravu,“ prohlásil Fiala.

Další přípravný zápas sehraje Kolín ve středu 16. července doma proti rezervě Hradce Králové.