V Liberci bodovali pouze starší dorostenci

Liberec - Fotbaloví dorostenci FK Kolín sehráli další kolo divizní soutěže na půdě Slovanu Liberec B.

21.4.2010

Z utkání staršího dorostu FK Kolín - Kosmonosy (4:0).Foto: Deník/Vladimír Malinovský

Slovan Liberec B – FK Kolín 0:0

Starší dorostenci Kolína odehráli duel na půdě čtvrtého celku tabulky.
Utkání bylo od prvních minut vyrovnané, v prvním poločase se hrálo spíše jen mezi pokutovými územími. Jedinou velkou šanci si vypracovali těsně před přestávkou domácí, ale Radil skvělým zákrokem udržel čisté konto.

Ve druhém poločase se hrál zajímavější fotbal, hra se více otevřela a z toho plynuly šance na obou stranách, přičemž domácí měli dvě naprosto vyložené, se kterými však naložili velmi nepřesně.

Kolín si největší příležitost vypracoval po akci Pohnětala, ale Volavka samostatný nájezd neproměnil. Zápas tak skončil bez branek.

„Bod z Liberce je pro nás velice cenný, i když vyhrát si zasloužili spíše domácí. V poli bylo utkání vyrovnané, ale Liberec měl o dvě velké šance víc. My jsem podali bojovný a kolektivní výkon, kterému však chybělo více kvality v ofenzivě. Udělali jsme v přípravě na toto utkání maximum, což se nám vrátilo v podobě získaného bodu,“ řekl trenér Aleš Majer.

FK Kolín: Radil – Kutifel, Baško, Vácha, Karkoš – Zych, Pohnětal, Jirků (87. Lambert) - Kopecký (61. Trojan), Herzán, Volavka (90. Budský).

Slovan Liberec B – FK Kolín 4:1

Mladší dorostenci Kolína na jaře poprvé prohráli. Po poločase prohrávali už dvoubrankovým rozdílem, stejnou porci zásahů přidali domácí i po přestávce. Teprve potom se prosadili hosté, když rychlou akci zakončil přesně Šátek.

„Měli jsme velký problém při bránění standardních situací, v prvním poločase pro nás byl nebezpečný každý roh. A po nich jsme inkasovali dva góly,“ uvedl trenér mladšího dorostu Vladimír Malinovský. „Po přestávce se naše hra trochu zvedla, ale nebylo nám to nic platné, protože jsme zase dvakrát lovili míč ze své sítě. Prohráli jsme zcela zaslouženě,“ přiznal Malinovský.

Branka Kolína: 78. Šátek. Poločas: 2:0. FK Kolín: Hanuš – Plíšek, Augusta, Budský, Mjartan (41. Mojžíš) – Pačes (41. Kubánek), Linhart, Kubalík – Lambert (17. Šátek), Tyl (55. Mouder) – Čermák.

Největší kutnohorský zvon Ludvík se na čas odmlčí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Svatobarborský zvon Ludvík rozezněli kutnohorští zvoníci v neděli 23. dubna v poledne na nějakou dobu naposledy. Největší ze tří svatobarborských zvonů, jejichž hlasy znějí nad údolím Vrchlice z věže bývalé jezuitské koleje, bude svěřen do péče odborníků.

Nabroušené kytary opět zazněly v Pečkách, místní sokolovnu se pokusily zbořit Dymytry

Pečky - Sokolovna v Pečkách patřila v 80. letech minulého století mezi významná místa české zábavové scény. Hostila mimo jiných například Arakain s Luckou Bílou, tehdy velmi populární Benefit a nebo skupinu Markýz John. Takřka domovské podium zde měl dnes už legendární Telegraf, který sobotu oslavil v Kolíně 40 let.

Nymburský půlmaraton přilákal více než 550 běžců

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Rekordních více jak 500 běžců se postavilo na start pátého ročníku Nymburského půlmaratonu a čtvrtky.

FOTOGALERIE: V rámci Dne Země lidé uklidili lesopark Borky

Kolín - Oddíl T.K.Arnika uspořádal v lesoparku Borky akci nazvanou Den Země. Tato dubnová akce má v Kolíně své stálé místo. Od 10 hodin byl nejprve na programu úklid lesoparku, který kvůli špatnému počasí nebyl tak úspěšný jako v minulých letech.