AS Pardubice – FK Kolín 6:2

Po dlouhé době dokázali vstřelit víc než jednu branku, stejně jim to ale nebylo nic platné. Starší dorost jich na východě Čech nakonec inkasoval šest a díky tomu odjel domů s prázdnou. Porážka znamená sesun na chvost tabulky.
Domácí se během prvních třicet minut dostali do třígólového vedení. Do poločasu se kolínským hráčům podařilo snížit na rozdíl gólu, ale ve druhém poločase již stříleli branky jen domácí.
“Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu, navíc složeného věkově ze starších hráčů než náš tým. Určitá šance byla po snížení na 3:2, ale druhý poločas vyzněl pro domácí,“ uvedl kouč Ladislav Bobek. „Nyní je naše mužstvo složeno převážně z hráčů, kteří ještě minimálně rok mohou pokračovat v dorostenecké kategorii. Z věkových důvodů končí z osmnácti hráčů pouze tři,“ dodal.

Branky: 26. Kopecký 37. Kesner. Poločas: 3:2. FK Kolín: Kubrycht (84. Douděra) - Biško, Novotný, Rudzan, Kutil - Vácha, Kesner, Růžička (65. Michálek), Kopecký, Potůček - Končický (60. Sova).

AS Pardubice - FK Kolín 2:0

Nepovedené utkání mají za sebou mladší dorostenci, když na půdě Pardubic tahali od samého začátku za kratší konec a nakonec svému soupeři podlehli 2:0. Jedinou šanci Kolína neproměnil ve 13. minutě Sova, jenž postupoval zcela sám na pardubického brankáře, ale v rozhodujícím momentu se mu ho nepodařilo obstřelit.
„Zápas se nám vůbec nepovedl. Soupeř byl ve všech směrech lepší a zaslouženě zvítězil. V první půli jsme hráli velmi ležérně a ve druhé čtyřicetiminutovce to už byla z naší strany křeč. Po sérii dobrých výkonů jsme dneska dostali „pěknou facku“ a doufám, že se zase vrátíme k našemu poctivému fotbalu, založeném na velké bojovnosti a nasazení,“ nebyl vůbec spokojen s předvedenou hrou trenér Jakub Stach.

FK Kolín: Cihlář – Dudla, Baško (61. Pohnětal), Valenta, Karkoš – Mužík (57. Pospíšil), Jirků, Michálek, Radil (41.Kutifel) – Havránek, Sova (47. Macháček). Poločas: 1:0.