Bohemku neporazili

Kolín/ Ne moc úspěšně vstoupili do jarních bojů České ligy dorostu fotbalisté FK Kolín. Zatímco starší dorost prohrál, mladší získal bod.

18.3.2008

Z utkání staršího dorostu FK Kolín - Bohemians 1905 B (0:2).Foto: DENÍK/ Michal Bílek

FK Kolín – Bohemians 1905 B 0:2

Nešťastné utkání mají za sebou starší dorostenci. Svému soupeři byli vyrovnaným týmem, ale v koncovce se trápili. Navíc je výrazně poškodil hlavní rozhodčí, který udělal běham krátké doby tři fatální přehmaty.
První: hostující hráč běží po špatně zahraném ofsajd systému sám na bránu, při střele ho atakuje domácí brankář Kubrycht, míč vyrazí na roh, ale sudí nařizuje pokutový kop. Navíc Kubrychtovi neuděluje žádnou kartu, přestože by měl být podle pravidel vyloučen. „Této sitauci předcházerla naše chyba, kdy jsem Holubovi říkal, aby nevyjížděl. Co jsme si řekli, to jsme porušili,“ zlobil se kouč Ladislav Bobek.
Druhá: domácí o chvíli později zahrávají trestný kop. Střelu ve zdi, která stála v pokutovém území, zastavuje protihráč rukou, sudí to přehlíží.
Třetí: hosté zahrávají rohovoý kop. Míč projde pokutovým územím, následně hráč Bohemky zezadu nesmyslně podkopne domácího hráče. Sudí to sleduje z pěti metrů. Nic, pouze ukazuje hrajte dál. Přitom měl udělit okamžitě červenou kartu. „Je pravda, že tyto situace ovlivnily zápas, ale my měli dát alespoň jeden gól. V závěru jsme už hráli vabank a druhý gól byl do otevřené obrany,“ podotkl Bobek.
I přes porážku byl domácí kouč potěšen. „Především mě těší předvedná hra. Ta se zlepšila. Nyní hrajeme disciplinovaněji,“ dodal.
FK Kolín: Kubrycht – Biško, Holub, Novotný, Valenta (83. Radil) – Vácha, Kesner, Kutil, Michálek (77. Potůček) – Kureš (70. Rudzan), Kopecký.

FK Kolín – Bohemians 1905 B 2:2

Kolínští mladší dorostenci vstoupili do jarní mistrovské premiéry v naprosto jiné sestavě než na podzim, neboť z různých důvodů chybělo hned osm hráčů podzimní základní sestavy (Regner, Dudla, Valenta, Král, Michálek, Kutifel, Volavka a Dostál).
Úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl a ve 4. minutě se hráči Bohemians ujali vedení. Odpověď Kolína však přišla jen o několik minut později. V 9. minutě si na standardní situaci naskočil Baško a hlavou vyrovnal na 1:1.
Do kabin však odcházeli přece jenom spokojenější hosté, kteří se ve 28. minutě znovu ujali vedení.
Druhá čtyřicetiminutovka přinesla řadu brankových příležitostí, ale branka už padla pouze jedna. Šest minut před koncem se v pokutovém území hostí nejlépe zorientoval Růžička a hlavou stanovil výsledek na 2:2.
„Když vyrovnáte těsně před koncem, tak musíte být se ziskem jednoho bodu spokojeni,“ uvedl kolínský trenér Jakub Stach. „Utkání mělo svou kvalitu a dramatičnost. Velmi si cením toho, že se kluci dokázali zmobilizovat a v závěru ve velmi vyhrocené atmosféře vyrovnat. Dokázali si, že se při maximální bojovnosti mohou rovnat i tak s kvalitním soupeřem jakým byl tým Bohemians Praha,“ dodal Stach.
Branky: 9. Baško, 74. Růžička. Poločas: 1:2.
FK Kolín: Dastych – Pohnětal, Baško, Růžička, Karkoš (70. Výborný) - Mužík (66. Macháček), Radil (63. Jarkuliš), Jirků, Pospíšil - Havránek, Sova.

18.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační snímek vozidla záchranné služby hl. m. Prahy ze dne 11. dubna.

KRÁTCE: Osek bude bez vody, muž přivolal ženě pomoc

Zhruba po dvou týdnech se do Kolína opět vrátila kapela Telegraf.

Pečky v sobotu ožijí tradiční dětskou poutí. Zahraje i Telegraf

Jiří Černý ve svém pořadu tentokrát představil Spirituál kvintet

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nejstarší folková skupina u nás, Spirituál kvintet, byla tentokrát v reflektoru guru tuzemské publicistiky Jiřího Černého v jeho pravidelném poslechovém večeru v komorním sále Městského společenského domu Kolín.

Sanace dolu se posouvá, výběr firmy ještě nezačal

Zásmuky - Právník má v současné době ve svých rukách dokumentaci k výběrovému řízení na zhotovitele sanace Vlčího dolu v Zásmukách. Svým slovy to potvrdil starosta města Josef Krombholz.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Miss Polabí 2017 chce být herečkou jako Jiřina Bohdalová

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník čím dál prestižnější soutěže Miss Polabí vyvrcholil v neděli finálovým večerem v poděbradském divadle Na Kovárně. Hlediště bylo naplněné k prasknutí, většinou sedadla zaplnily fan kluby jednotlivých krasavic.