Fotbalisté Kolína v dalším přáteláku přehráli Dobrovice

Kolín/ Svěřenci kouče Bohuslava Pilného předvedli v sobotním přátelském utkání proti Dobrovicím zcela odlišné poločasy. Po první půli vedl Kolín již o tři branky, ale nakonec se musel strachovat o výhru do posledních minut. Kolín nakonec porazil účastníka krajského přeboru 3:2.

14.2.2009

Z přípravného utkání FK Kolín - Dobrovice (3:2).Foto: Lenka Bradová

FK Kolín - Dobrovice 3:2

V prvním poločase předváděli fotbalisté Kolína krásnou podívanou, kterou okořenili i třemi vstřelenými brankami. Stav utkání otevřel hned v úvodu Lukáš Kalivoda a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 28. minutě se do vzduchu zavěsil Honza Štoček a hlavičkou rozvlnil síť hostující branky podruhé. Autor druhého gólu měl zanedlouho další dobrou brankovou příležitost, ale lob přes hostujícího brankáře skončil těsně vedle brankové konstrukce. V samém závěru první půle zahrál Kolín ukázkový protiútok. Gólman Hlavatý bleskurychlou rozehrávkou rozjel celou akci, na jejímž konci se ocitl sám před brankářem Kesner a uzavřel tak poločasové vedení o tři branky.
O přestávce nabádal kolínský trenér Pilný své svěřence, aby nepolevovali v nasazeném tempu a s přehledem došli k vítězství. Avšak Pilného ovečky na rady svého kouče nedaly a jejich výkon v druhé pětačtyřicetiminutovce byl o poznání horší. Čehož v 68. minutě využili i hosté, když míč trochu se štěstím prošel brankáři Hlavatému podél tyče. O deset minut později už vedl Kolín pouze o jedinou branku, to když hosté proměnili poměrně sporně nařízenou penaltu. Kolín už v závěrečných minutách bránil hubenou výhru a Dobrovicím se i přes některé dobré šance vyrovnat nepodařilo. I přes mrazivé počasí se hrál pohledný fotbal a nutno dodat, že jak ze strany domácích, tak i hostů z Dobrovic.

Branky Kolína: 10. Kalivoda, 28. J. Štoček, 45. Kesner. Poločas: 3:0.
FK Kolín: Hlavatý – Kalivoda, Šourek, Zdeňka, Mach – L. Štoček, Krejcar, Tlučhoř, Felcman – J. Štoček, Kesner. Střídali: Biško, Čapek, Puk.