Stříbrná Skalice – Zásmuky 1:3

Derby dvou týmů z Kolínska přineslo fotbal velmi dobré úrovně, s mnoha zajímavými momenty před oběma brankami. Domácí byli po většinu utkání aktivnější, ale chybělo jim kvalitnější zakončení. Hosté hráli zkušeně a trpělivě čekali na své příležitosti, které pochopitelně s ubíhajícími minutami zápasu přicházely.
Na straně domácích byla hodně znát absence klasického útočníka Martina Bulíčka. A tak jak už to ve fotbale bývá, zkušenější a v útoku velmi nebezpeční hosté z protiútoků trestali.
„Blahopřejeme soupeři k postupu do vyšší soutěže a přejeme mu hodně úspěchů v 1. A třídě, v níž se určitě neztratí. S nejkvalitnějším kádrem v soutěži byl jeho postup naprosto zasloužený. Chtěl bych poděkovat všem našim hráčům a trenérům za většinou dobrou reprezentaci naší obce. Zvlášť pak Jirkovi Bouškovi a Martinu Bulíčkovi za všechny ty roky ve stříbrnoskalickém fotbale. Po této sezoně se rozhodli ukončit kariéru, ale my je zkusíme ještě přemluvit, protože na to výkonnostně ještě rozhodně mají,“ uvedl po zápase předseda oddílu Stříbrná Skalice Ladislav Popela.
„Chci poděkovat všem dvanácti klukům, kteří dnes k zápasu dorazili, že poslední zápas sezony nevypustili a rozloučili se kvalitním výkonem a výhrou. Hrál se pohledný kvalitní bezstarostný fotbal. Hra byla vyrovnaná, pouze na počátku druhého poločasu jsme za stavu 0:1 už tradičně zaspali a soupeř nás dostal pod silný tlak.
Dokonce se Skalici podařilo i vyrovnat, ale my jsme potom opět zabrali, zlepšili jsme hru i pohyb a zápas nakonec dvěma góly rozhodli. Naštěstí máme v útoku Marečka, který opět vstřelil dva důležité góly,“ zhodnotil zápas předseda zásmuckého týmu Milan Vojtíšek.

Branky: 65. Jelínek – 30. a 85. Mareček, 70. Bouška. Rozhodčí: Šimůnek. ŽK: 4:2. Diváků: 150. Poločas: 0:1.
Stříbrná Skalice: R. Polák (45.Novák) – Bouška (55. A. Polák), Bečka, Smolík, Vastl – Foltýn, Jelínek, Čekal, Chaloupka – Klégr, Michálek.
Zásmuky: Kopřiva – Papírník, Lanc, Kocourek, Čapek – Sobotka, Melich, Černý, Benda – Mareček, Mičinec (57. Bouška).