Polepy roli favorita zvládly

Polepy/ Fotbalisté Polep zvládli roli favorita a na domácím hřišti porazili v okresním derby I. B třídy Pečky.

27.4.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Bílek

Polepy – Pečky 2:1

Domácí plnili roli favorita od prvních minut utkání. Zamkli svého soupeře na jeho polovině a ke své bráně jej téměř nepouštěli. A po zásluze šli také brzy do vedení. V 7. minutě napřáhl z pravého křídla Mojžíš, obstřelil brankáře Peček Hemmera a jeho střela mířila pomalu dál do brány. Z těsné blízkosti ji sledoval obránce Funda, ale když už se konečně rozhodl, že pohybu míče směrem do sítě učiní rázně přítrž, neposedný balón poskočil na drnu a nešťastný obránce místo odkopu mimo hrací plochu napálil míč přímo do vlastní brány (1:0). Gól byl přesto připsán Mojžíšovi. Domácí měli i nadále jasnou herní převahu, ale hosté občas vyráželi do nebezpečných protiútoků. Na konci jednoho takového se ve 25. minutě objevil Kejda a tváří v tvář domácímu gólmanovi nezaváhal, poslal míč po zemi přesně k levé tyči (1:1).
Dále se již hrálo prakticky na jednu bránu. Přesto se Polepy dlouho nemohly prosadit. Ve 27. spálil tutovku L. Kmoch po centru Kesnera, ve 42. neuspěl v pohledné kolmé akci Slezák a o minutu později neprotlačil míč do sítě ani Suchánek.
Druhý poločas vypadal obdobně jako první. Domácí trpělivě obléhali hostující bránu, hosté v poklidu bránili a čas od času vyráželi do rychlých protiútoků. O tom, že všechny tři body zůstanou v Polepech, rozhodl nakonec pohlednou fotbalovou akcí Lukáš Slezák, který si v 80. minutě stáhl ze vzduchu pas L. Kmocha, přešel dravě přes dva hráče Peček a míč nádherně zavěsil ke vzdálenější tyči Hemmerovy brány. „Dali jsme dva góly a prohráli jsme 2:1, co se dá dělat,“ prohlásil ironicky po utkání trenér Peček Miloš Malina. „Jsem maximálně spokojen. Měli jsme sice více šancí, ale výsledek beru. Myslím, že rozhodla naše větší síla v závěru a větší vůle po vítězství,“ mínil trenér Polep Jiří Vondřejc.

Branky: 7. Mojžíš, 80. Slezák – 25. Kejda. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 6:4. ČK: 88. Týma (PL) – 89. Braňka (PČ). Diváků: 80. Poločas: 1:1.
Polepy: Jón – Zelenka, Týma, Král (80. Mádle) – Mojžíš, Kesner (70. D. Kmoch), Suchánek, L. Kmoch, Mokříž – Slezák, Javorek.
Pečky: Hemmer – Braňka, Funda, Hůrka, Melíšek – Pinter, Vlk (88. Konůpek), Vančura, Kejda – Modrovič (81. Plaček), Müller.

(Petr Sýkora)

27.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ředitel Pivovaru Rohozec František Jungmann (vpravo) kontroluje kvalitu rohozeckého piva na projížďkách po Českém ráji. Na snímku se u jedné z hospůdek právě setkal se sládkem Pivovaru Svijany Petrem Menšíkem.
4

František Jungmann: Byli jsme vandráci, neseděli jsme ale celý den u hospody

TPCA Beat festival přilákal hudební nadšence.
230

Vítězem klání regionálních kapel je Prasákův gauč

OBRAZEM: Štolmíř ožila pečením chleba

Štolmíř - Tradiční pečení chleba opět do malé vsi nedaleko Českého Brodu přilákalo spoustu návštěvníků. Kromě výborného chleba mohli příchozí ochutnat také dalamánky a nechyběla výborná pomazánka z červené řepy, která chuť vynikajícího pečiva výborně podtrhla.

OBRAZEM: Do kouřimského skanzenu zavítali kováři

Kouřim - Celý sobotní den byl v kouřimském skanzenu v rámci cyklu Řemeslné pohádkové léto věnován kovářskému řemeslu. Kováři vytvářeli své výrobky v kovárně a samotné výrobě přihlíželi návštěvníci skanzenu již od 10 hodin.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Kolínsko ochromil výpadek elektřiny

Kolínsko - Celkem dvacet obcí se podle našich informací potýká s výpadkem elektřiny v důsledku odpolední bouřky. Bez proudu je také samotné město Kolín.

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.