Český Brod – Štěchovice 2:3

Když vedli domácí ještě v 74. minutě dva nula, nikdo neměl sebemenší pochyby, že kýžené bodíky zůstanou v domácí mošně.

„V tom momentu jsem zestárl snad o deset let. Nepochopil jsem, jak tvrdý trest může být za výprodej gólovek, které jsme si vypracovali už do přestávky,“ nechal se slyšet trenér Štěchovic a syn bývalého sparťana a reprezentanta Zdeněk Vrána.

Myslel tím zejména pozahazované gólovky M. Novákem a Vagrčkou. Ti jakoby si usmysleli, že budou trefovat domácího brankáře Krcha na brankové čáře. Popřípadě dvakrát brankovou konstrukci.

Pozor! Ani domácí nepaběrkovali. Hubáčkovy nadýchané centry však stíhal obranný blok soupeře však odhlavičkovat. Případně je pochytat jako do volejbalového bloku. Nejvíce se činil Štefančík.

Po přestávce nastaly pro dvě stovky diváků až do 74. minuty gólové hody. Napřed Bureš, po něm Lehovec s chutí potrestali chyby štěchovických zadáků. Domácí fanda byl zjevně natěšen. Aby však nebylo všeho málo, českobrodští doslova s příkladnou vstřícností začali chybovat také.

V 74. minutě se konečně prosadil spalovač loženek Vagrčka, aby o pět minut poté nepohrdl chybou domácích zadáků Jelínek a srovnal krok.

Poslední desetiminutovka, to byla z obou stran fotbalová, chtělo by se říct panenská opatrnost. Když už se soupeři smiřovali s dělbou bodů, ve třetí minutě nastavení přišla pro SK pohroma: penalta. Postavil se k ní další spalovač tutovek hostí M. Novák a dal přesnou střelou výsledku definitivní podobu.

„Takhle promarnit téměř jisté vítězství a inkasovat třikrát v poslední čtvrthodince, z toho se budu dlouho vzpamatovávat,“ netajil své zklamání trenér Českého Brodu Jiří Tesař.

Branky: 51. Bureš, 67. Lehovec – 74. Vagrčka, 79. Jelínek, 90. (+3) M. Novák z PK. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:0.
Český Brod: Krch – Trnka, Kopecký, Bureš, Mlejnek, Kozlíček – Valenta (73. Kratochvíl), Pařízek, Hubáček – Lehovec, Štefančík.