Loučeň –Velim 4:3

Na hřišti zachraňující se Loučně byl v sobotu k vidění nervózní bojovný zápas, v němž favorizovaná Velim prohrála dosti nešťastně gólem Bobka, který dvě minuty před koncem utkání vymetl z přímého volného kopu šibenici Hlavatého brány.
„Vstoupili jsme do utkání poněkud laxně a brzy prohrávali 2:0. Domácí navíc nedali penaltu. Potom jsme se ale zvedli a vyrovnali na 2:2. Závěr zápasu už byl bohužel silně nefotbalový. Dostali jsme několik karet, dohrávali o devíti, soupeř měl k dispozici množství sporných standardních situací. Ve fotbale se pohybuji už dost dlouho a chápu, že rozhodčí chtějí pomoci zachraňujícímu se soupeři, ale způsob, jakým zápas řídili, už není o pomoci, ale vyloženém – i slovním – provokování hráčů a zkoušení jejich sebeovládání. Svým arogantním vystupováním mne velice zklamali. Tímto bych chtěl poděkovat všem svým devíti hráčům, kteří zápas dohráli, neměli to dnes lehké,“ řekl po utkání zklamaně trenér Velimi Miroslav Cmár.
Branky: 5. Holler, 10. Škuthan, 60. Štěpánek, 88. Bobek – 40. Marek Hrabal, 46. Hájek, 83. Fořt. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 3:6. ČK: 34. Kraj, 84. Ptáček (oba Velim). Diváků: 70. Poločas: 2:1.
Velim: M. Hlavatý – Kyncl, Dejmek, Srp, Kraj – J. Fořt, M. Hrabal, Hájek, J. Hlavatý – Nedbal, Zima (75. Ptáček).

Zásmuky – Kondrac 1:1

Zásmuky opět ukázaly svou sílu. Přestože jsou již jistým účastníkem 1. A třídy a de facto jim už o nic nejde, předvedly proti čtvrtému celku tabulky kvalitní výkon a jen nevídaná smůla v zakončení je připravila o výhru. Hosté šli do vedení již v 15. minutě prakticky z první své akce.
Domácí posléze vyvinuli drtivý tlak (hlavně ve druhém poločase), ale ne a ne se prosadit. Nastřelili dvakrát tyč, neproměnili několik samostatných úniků a k úspěchu nevedly ani kombinační akce. Smůlu protrhl až dvě minuty před koncem utkání Pavlík.
„Bylo to smolné utkání. Soupeř měl snad jen jednu nebo dvě šance a dal z nich gól. My jsme potom dobývali jeho bránu, měli minimálně deset tutovek, ale gól se nám podařilo dát až v samotném závěru. Herně jsme byli po celý zápas lepší. Kondrac se jen bránila a hrála na brejky,“ podotkl předseda zásmuckého týmu Milan Vojtíšek.
Branky: 89. M. Černý – 15. Kocourek. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:1. ČK: 88. Pavlík (Z). Diváků. 100. Poločas: 0:1.
Zásmuky: Kopřiva – Papírník, Lanc, Kocourek, Čapek – Mareček, Pavlík, Melich, Benda (65. Sobotka) – Mičinec (46. Černý), Sobotka.

Kostelec u Kř. – Stříbrná Skalice 3:0

Fotbalisté Stříbrné Skalice nezopakovali výborný výkon z minulého týdne a na půdě kvalitně hrajícího Kostelce u Křížků prohráli 3:0. Hostům tentokrát nepomohl ani ostrostřelec Klégr, který se necítil po bujaré oslavě ve zcela optimální kondici, a tak nastoupil pouze na závěrečných dvacet minut zápasu.
„Byl to takový tradiční zápas konce sezóny, kdy ani jednomu z týmů o nic nešlo. Hrálo se uvolněně a bezstarostně. My jsme měli v úvodu dvě gólovky, ale neproměnili je. Soupeř se pak zlepšil, byl běhavější a po technické stránce nás také převyšoval. Kostelec vyhrál zaslouženě. Když nehrajeme pod tlakem, tak se nám nevede. Hráči už se asi vidí na dovolené,“ řekl po zápase činovník Stříbrné Skalice Milan Paluska.
Branky: 29. a 34. Dixa (1. z PK), 71. Chuchla z PK. Rozhodčí: Vilhelm. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Poločas: 2:0.
Stříbrná Skalice: Polák (46. Novák) – Bouška, Bečka, Rob, Smolík – Polák (46. Vastl), Foltýn, Čekal, Chaloupka – Michálek, Jelínek (72. Klégr).

Bílé Podolí – Pečky 4:3

Pečky sehrály tuto sobotu s Bílým Podolím zajímavé pohledné utkání. Hosté se rychle ujali vedení a nebýt smolného gólu na konci prvního poločasu, mohli jít do kabin s vedením 1:2. Na začátku druhého poločasu sice Podolí vstřelilo třetí branku, ale Pečky díky talentovanému mladíkovi Schnurfeilovi vyrovnaly. O bod je ale v zápětí připravila chyba obrany, které využil domácí Spáčil ke vstřelení svého druhého gólu.
„Hráli jsme dnes se čtyřmi dorostenci a navíc nám stále schází brankářská jednička. Přesto jsme ale neodehráli špatný zápas. Dokázali jsme vyrovnat na 3:3, ale místo abychom se zatáhli a nepouštěli soupeře do šancí, útočili jsme dál. Toho domácí využili a dali nám do otevřené obrany čtvrtý gól. Potom už domácí pouze bránili a pro nás už bylo těžké se prosadit. I když v 88. minutě jsme ještě nastřelili břevno. Jinak zápas to byl slušný, bez záludností a ostrých zákroků,“ řekl trenér Peček Miroslav Müller.
Branky: 45. a 73. Spáčil, 22. Pilař, 49. L. Štoček – 36. a 70. Schnurfeil, 18. Hanuš. Rozhodčí: Černý. ŽK: 3:1. Diváků: 70. Poločas: 2:2.
Pečky: Modrovič – Hanuš, Funda, Hůrka, Zelenka (85. Freund)) – Plaček, Nykodym, Vlk, Schnurfeil (80. Konůpek) – Müller, Melíšek.