Kolín - Bez většího překvapení se odehrálo další kolo Okresní ligy ve futsalu.

7.2.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ota Bartovský

VĚŠÁK BUTABI – Startip ŘEČANY 6:4

„Předzápasový proslov v kabině zněl jasně, získat všechny tři body a tím si vylepšit reputaci z první poloviny soutěže. Začátek zápasu tomu také nasvědčoval, z toho pramenila první výrazná šance a to pokutový kop, který zahrával penaltový specialista Honza Belza, neproměnil a jak zní známé pravidlo, nedáš dostaneš, z trestného kopu jsme poprvé inkasovali. Do poločasu se nám ale podařilo vyrovnat gólem Lukáše Lva. V průběhu druhého poločasu jsme inkasovali tři zbytečné branky a pouze jednu vstřelili a vše nasvědčovalo prohře. Naštěstí jsme nesložili zbraně a zápas dokázali otočit ve svůj prospěch.Výhru pečetil Jan Zajíc, který využil chyby gólmana na konečných 6:4 pro náš tým. V závěru jsme si již pohlídali výsledek a v klidu dohráli,“ uvedl hrající trenér Věšáku Libor Křelina.

„Soupeře bychom chtěli pochválit za aktivní napadání, které způsobilo plno chyb v naší rozehrávce. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří na nás po špatném začátku nezanevřeli a také hráčům FCVB za své výkony zvláště v druhé polovině soutěže, které můžou ukázat v pohárovém utkání 12. února proti divizní Příbrami,“ připojil se asistent trenéra Ondřej Vaňkát.

„Do začátku utkání jsme vstoupili aktivně. Tvořili jsme zajímavé akce, které bohužel nekončily gólem. Tento tlak nám ale přerušil rozhodčí, který viděl, že náš gólman při zákroku fauloval a následně odpískal penaltu. Tu však soupeř neproměnil. Verdikt sudího se právem nelíbil Hostinskému a tak si neodpustil poznámku na rozhodčího. Ten ho za to odměnil červenou kartou a poslal ho do sprch. I přes vyloučení jsme se dostali do slibného vedení 4:2, které ale bohužel nebylo konečné. Soupeř se díky své dravosti a bojovnosti dokázal prezentovat ještě čtyřmi góly a odměnu tří bodů si připsal na své konto,“ řekl kouč Řečan Martin Loužil.

Branky: Zajíc 2, Libor Křelina 2, Lev, Vaněk – Živný 3, Bank. Poločas: 1:1.
Butabi: Dřízhal – Vaňkát, Vaněk, Zajíc, Hrabal, Libor Křelina, Lukáš Křelina, Belza.
Řečany: Zářecký – Š. Tichý, Pozler, Hostinský, M. Tichý – Rozsévač, Živný, Bank, J. Moravec, P. Moravec – Matějka.

AC Tulipán CHVALETICE – Startip ŘEČANY 5:3

„Úvodní branky našeho týmu přišly jako dar z nebes. Ve 12. minutě to bylo 2:0. Krásný začátek a nám se dařila i hra. Mohlo být i veseleji, kdyby V. Kuch trefil prázdnou branku po vyšachování bránících hráčů i s brankářem. To však byla předzvěst nedobrých chvilek pro naší obrannou činnost. Po sérii nepřesností a zbytečných faulů přišel trest a snížení na 2:1.Vysvobození z apatie přinesla přestávka a po načerpání nové energie se nastupovalo do druhé části,“ řekl kapitán Chvaletic Jan Brunclík. „Po chvilce hry, kdy se zrovna v rukavičkách nehrálo, se k trestnému kopu postavil Roubíček a dělovkou propálil vše, co mu stálo i leželo v cestě a zvýšil na 3:1. Tato branka otevřela bránu emocím a chvilkami to na hřišti vypadalo jak na lazaretním poli, žlutilo se na obou stranách a hra se trhala. Když se chvilku hrálo, tak Novotný zvýšil na 4:1 a utlumil šance Startipu. Hostům se podařilo snížit a my už vyčerpali všechny fauly. Naštěstí se nám dařily i brejky a jeden z nich proměnil J. Pelant a téměř rozhodl 5:2. Utkání gradovalo a jsem rád, že i brankář Cincibus přispěl svým umem výkonem, chytil totiž tři desetimetrové kopy. Nestihl chytit jednu dorážku, ale velkým dílem pomohl k výhře 5:3. Touto výhrou jsme stvrdili vzestupnou formu a jsem rád, že jsme se předvedli i před domácím hojným publikem,“ dodal Brunclík.

„Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Po třech minutách hry domácí vedli 1:0 po zaváhání Zářeckého. Místo vyrovnání přišla další hrubka v obraně a domácí vedli už 2:0. Do poločasu jsme dokázali jen snížit, kdy se v chumlu hráčů nejlépe zorientoval Pavel Moravec a upravil skóre na 2:1. V druhém poločase jsme chtěli více podržet míč a zatlačit soupeře. Místo toho přišel hurá systém z obou stran a místo futsalu se hrála spíše kopaná v hale. To více vyhovovalo soupeři, který dokázal zvýšit skóre zápasu na 4:1. Poté Moravec opět snížil na 4:2. Za tohoto stavu soupeř vyrobil šestý faul, jenže Živný prodlouženou penaltu napálil jen do gólmana. Poté z brejku udeřili zase domácí. Do konce zápasu jsme kopali ještě dvě prodloužené penalty, ale jen jedna skončila v síti domácích,“ uvedl trenér Řečan Martin Loužil.

Branky: J. Pelant 2, Novotný 2, Roubíček – P. Moravec 2, M. Tichý. Poločas: 2:1.
Chvaletice: Cincibus – Melicher, Brunclík, Novotný, J. Pelant – V. Kuch, F. Pelant, Mařata, Meško – Roubíček.
Řečany: Zářecký – Š. Tichý, Pozler, M. Tichý, – Rozsévač, Živný, Bank, J. Moravec, P. Moravec – Matějka.

Božkov RADOVESNICE II – SKP KOLÍN 3:13

„K tomuto zápasu jsme přistoupili zodpovědně a nenechali jsme nic náhodě. Do poločasu jsme si vytvořili pěkný náskok, který jsme kontrolovali i ve druhém poločase. Škoda, že v závěru zápasu jsme polevili a umožnili domácím skórovat, protože jinak byl zápas z naší strany exhibicí s mnoha šancemi, které jsme ještě neproměnili,“ uvedl hrající trenér SKP Michal Škopek.

Branky: Šolta 2, Molič – Rejthárek 5, Šváb 4, Kubrycht 3, Kloboučník. Poločas: 0:7.
Božkov: Košner – Steklý, Branda, Špinka, Havrda, Šolta, Molič, Tůma, Sýkora
SKP: Černý – Pangrác, Kloboučník, Šváb, Funda, Škopek, Kubrycht, Rejthárek.

Pořadí: 1. SKP Kolín 33 bodů, 2. Sokol Krampol 22, 3. Startip Řečany 19, 4. FC Věšák Butabi 18, 5. AC Tulipán Chvaletice 15, 6. Válec Jestřabí Lhota 12, 7. Božkov Radovesnice 0.
Další kolo: sobota 11.února: Sokol Krampol – AC Tulipán Chvaletice (15.45), Startip Řečany – SKP Kolín (17.30).

Střelci

22 – Slezák (SKP Kolín)
19 – Živný (Řečany)
18 – Rejthárek (SKP)
14 – Kureš (Jestřabí Lhota)
12 – Trojan (Krampol), Lev (Butabi)
11 – Zajíc (Butabi), Novotný (Chvaletice)