71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Librová: O výsledcích si můžeme popovídat nejdříve tak za pět let

Iveta Librová je jednou z mála žen, která se aktivně angažuje ve fotbale.

Iveta Librová je jednou z mála žen, která se aktivně angažuje ve fotbale. Autor: Martin Šnajdr

11.11.2011 23:39

Český Brod – Žen se v našem fotbale neangažuje – natož mládežnickém - zase až tolik, jak by si mnohý funkcionář přál. Jednou z takovýchto světlých výjimek je Iveta Librová.

Je to paní současného obroditele, prezidenta, asistenta kouče Jiřího Tesaře někdejšího třetiligového celku na českobrodské Kutilce Luboše Holého…
„On má lví podíl na tom, že jsem do toho šla s ním,“ lehce se usměje. Se stejným nadhledem se vyrovnala s dalšími otázkami, které jsme ji položili.

To, že se po hodně klikatých, složitých cestách vydal váš muž, je relativně pochopitelné – zejména pro toho, kdo si pamatuje, že Na Kutilce působil?
Hrával za SK do svých vysokoškolských studií. Pak upřednostnil existenční jistoty před kopanou. Jinak se vrátil z těch důvodů, že je pro něj SK do jisté míry srdeční záležitostí. A pro ně se stal z uvedených důvodů rovněž.

Jak se snášejí relativně rozdílné profese doktora přírodních věd a inženýrky ekonomie, navíc chemie v otázkách, které se mezi vámi určitě objeví kolem kulatého nesmyslu?
(rozesmála se) Záleží na tom, jak se obě strany racionálně k případným problémům postaví. Samozřejmě čelem.

Dost bylo teorie. Mimochodem Iveta Librová fotbal hrávala?
Ne, ne. Mám kořeny v Novém Městě na Moravě. Měla jsem a dodnes mám blíž tedy k běžkám, než k fotbalovému míči.

Běhávala jste závodně?
Pouze rekreačně. A hlavně podle chuti a hlasu svého těla. Od pětky do dvacítky kilometrů. Kdo se nikdy neprošel, natož neproběhl v bílé stopě osobně, pak sotva pochopí, co obnáší těch pár hodin klídku v panenské přírodě.

Ten se jistě vyplácí, když přijdete mezi stovku fotbalových nadějí českobrodského klubu?
Bohatě. Smekám tady ovšem před těmi, kteří se jí obětavě a nezištně věnují.

Smeknout byste měla i sama před sebou…
(směje se) Já jen trochu pomáhám. Ne jako trenér, ale s nezbytným zázemím. Snažím se, aby to bylo dostatečně kvalitní.

Což představuje ovšem obrovské starosti – vedle starostí o tři dcery, rodinu jako takovou vůbec?
Není to sice snadné, ale pokud se mi podaří sehnat sponzory, potažmo vybavení apod., jsem šťastna, že tady nefunguji zbytečně. To pak jeden i dobrovolnou činnost dělá rád. Pro ty klučiny, které pro mičudu jejich trenéři dokazují zapálit zvlášť.

Ne náhodou jste nedávno uspořádali další nábor, který našel nejen ve městě, ale i v okolních vesnicích odezvu?
Taková práce se nedá charakterizovat výstižněji než jako práce smysluplná.

K znovuobrození SK došlo vloni. Nemalým přičiněním vašeho muže. Patrně nejen on, lidi kolem, realizační kolektiv si jistě uvědomují, že jde o běh na dlouhou trať – v duchu vámi zmíněné smysluplnosti?
(kýve hlavou na souhlas) Souhlasím. Bez výhrad. O jejích výsledcích si můžeme popovídat nejdříve tak za pět až deset let.

To se míníte nejen vy dva tak dlouho v SK angažovat?
Jinak by naše práce přece postrádala smysl.

Takže nejen v případě Ivety Librové nejde o kratochvíli?
Nejde. Nejen v mém, mužově, ale v celém současném dělném kolektivu SK Český Brod. Určitě mi i v těchto návaznostech rozumíte.

Můžeme tedy věřit tomu, že to po sezoně 2011/2012 nezabalíte. V duchu: čeho moc, toho bylo přece jen příliš…
(skáče do otázky) Respektujeme Nerudu. V duchu, jak to řekl ve svých verších, že to, co v životě dělal, dělal rád. Jsem pragmatik. Nejen ve své profesi. Jsem stejně jako můj muž. Lidé v SK. Tedy spokojena budu tehdy, až uvidíme konkrétní výsledky své práce. Teprve pak má smysl. O tom jsem už ale mluvila. Tady mohu pouze dodat, že až se ti malí, námi odchovaní klučinové začnou prosazovat v chlapech, budeme se moci sami sobě podívat do očí, přiznat si: byli jsme v SK k něčemu a ne k ničemu. Spokojenější o to víc, že se tak stalo nezištně. Bez nastavené dlaně v duchu: co za to!

(Mojmír Strachota)

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Re: Vize
Jirka 13.11.2011 17:34 88.100.100.*
Naprosto s Vámi souhlasím. Takový Poupa, který dělá všechno jenom za prachy je toho živým důkazem. Jsem zvědavý o kolik stáhne pana manžela
Vize
Petr 13.11.2011 17:23 212.80.64.*
Jen aby jste z Brodu neutekli jako z Třebovle!Ono,když se ěkde začne něco dělat,tak by se odtamtut nemělo po krátké chvíli zbaběle utíkat!Slibů bylo plno,ale skutek utek!V Brodě jsou u fotbalu lidi docela vychcaný a dokad to půjde,tak vás budou ždímat,takže hodnocení za pět let bude - stálo nás to hodně času,hodně peněz a výsledek=0
V diskusi je celkem 2 příspěvky, poslední byl vložen 13. 11. 2011, 17:34 vstup do diskuse

Divize C 2011/2012

25.kolo

12.05.2012
Trutnov Turnov 1 : 1
Ústí n. O. Mšeno 2 : 2
Náchod D.Králové 5 : 3
Jablonec B Velim 0 : 1
Bydžov H.Králov B 0 : 3
Admira Nová Paka 2 : 4
Kolín Převýšov 4 : 2
Pardubice Polepy 2 : 0

26.kolo

19.05.2012
H.Králov B Náchod
Nová Paka Jablonec B
Turnov Admira
Mšeno Trutnov
Převýšov Ústí n. O.
D.Králové Kolín
Velim Pardubice
Polepy Bydžov

Výsledková tabulka 25. Kolo

Poř. Mužstvo Z V R P S B
1. FK Kolín 25 19 3 3 60 : 16 60
2. Převýšov 25 15 3 7 61 : 31 48
3. FC Velim 25 15 3 7 42 : 34 48
4. Jiskra Ústí nad Orlicí 25 12 6 7 49 : 34 42
5. Dvůr Králové 25 11 6 8 53 : 34 39
6. FC Hradec Králové B 25 9 9 7 33 : 28 36
7. Mšeno 25 10 6 9 38 : 37 36
8. Polepy 25 11 2 12 45 : 55 35
9. FK Baumit Jablonec B 25 11 1 13 45 : 49 34
10. Pardubice B 25 9 6 10 40 : 37 33
11. FK Pěnčín-Turnov 25 8 7 10 33 : 40 31
12. FK Admira Praha 25 9 3 13 32 : 47 30
13. 1.FK Nová Paka 25 7 7 11 31 : 37 28
14. FK Náchod-Deštné 25 6 9 10 29 : 40 27
15. RMSK Cidlina Nový Bydžov 25 6 3 16 24 : 56 21
16. FK Trutnov 25 1 8 16 15 : 55 11

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Playmate roku 2012: Tahle kráska učarovala staříkovi Hefnerovi

Playmate roku 2012: Tahle kráska učarovala staříkovi Hefnerovi

Nejpřitažlivější, nejšťavnatější a nejkrásnější Playmate pro rok 2012 je Jaclyn Swedberg (21). Pokud… celý článek ›

Sexy jako nikdy předtím! Jane Fonda (74) okouzlila Cannes

Sexy jako nikdy předtím! Jane Fonda (74) okouzlila Cannes

Oscarem dvakrát oceněná herečka, která stála na prknech slavné Broadwaye, a  dokonce se osobně poznala s… celý článek ›

Prostřeno! Ambiciózní Ivana si nevěří, o pomoc požádá ducha své mrtvé mámy

Prostřeno! Ambiciózní Ivana si nevěří, o pomoc požádá ducha své mrtvé mámy

Tak to tu ještě nebylo! Ve čtvrtek nás domů pozve energická kontrolorka Ivana (55), která se věnuje… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz