Jarní neporazitelnost Polep skončila

Polepy – Nepovedené utkání mají za sebou Polepy. Ty na domácím hřišti nestačily na Sokoleč, které podlehly 0:2. V jarní části I. A třídy tak poprvé zaváhaly, přesto zůstaly suverénně na prvním místě.

22.4.2017

Z utkání Polepy - Čelákovice (3:2).Foto: Adam Hruška

„Z naší strany to bylo špatné. Soupeř byl rychlejší, důraznější a kombinačně silnější. Dá se říct, že byl ve všech směrech lepší," přiznal trenér Polep Martin Hruška.

„Nám se v první půli nedařilo nic. Neproměnili jsme šanci na vedení a z následného protiútoku se radovala Sokoleč. Ve druhém poločase jsme měli několik náznaků na vyrovnání, ale brankou to neskončilo. Pak jsme si ještě vstřelili vlastní branku a bylo hotovo. Sokoleč byla lepší a zaslouženě vyhrála," dodal Hruška.

Branky: 34. R.Fink, 67. Dittrich vlastní. Rozhodčí: Martin Vlk. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 0:1.
Polepy: Černý – Dittrich (80. Müller), Šťastný, Kalivoda, Rak – Hejduk (88. Sejpal), Linhart, Kmoch, Tafel – Javorek, Slezák (61. Dudla).

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.