„Rozehráli jsme aut, dostal jsem krásnou nahrávku na vápno, otočil jsem se a levačkou jsem zakončil na zadní tyč," popsal první svoji trefu šťastný střelec. „Druhá branka byla se štěstím. Pavelka mi to přesně nacentroval a mně se míč odrazil od kolena, bylo to velké štěstí," přiznal šťastný střelec.

„Samozřejmě mě mrzí, že se mi nepodařilo vytvořit nový rekord, důležité ale je, že jsme vyhráli jako tým," uvedl gólman Lukáš Havránek.

„Je pravda, že kluci udělali maximum, aby mi pomohli, ale jednou ta série musela skončit. Pro mě jsou důležitější týmové statistky než ty individuální," dodal Lukáš Havránek.

K vytvoření rekordu vám stačilo udržet čisté konto 89 minut. Jenomže hned po šestnácti minutách vás překonal Aleš Krupka. Co jste si v tu chvíli říkal? Myslel jste na to?
Říkal jsem si, že jsem to mohl chytit, kdybych se víc natáhl. Gól jsem dostal brzy, takže jsem se soustředil spíš na to, abych už žádný nedostal. Na rekord jsem ani nemyslel.

Nevypsal jste v kabině prémii, když vám spoluhráči pomohou udržet nulu?
Ano, nějaká Zelená a pivka připravená byla. Kluci by si to zasloužili. Celý tým výborně brání a na té sérii má ohromný podíl.

Jak to vůbec vnímala kabina? Bavili jste se třeba o tom?
Bavili jsme se o tom, že by bylo hezké to udržet.

Nakonec jste inkasoval dvakrát. Nebylo to třeba již menší koncentrací?
Pokud vedete 5:1 v poločase, ta koncentrace není taková jako za stavu 1:0. Důležité je, že jsme vyhráli.

Tato statistika je mezi brankáři oblíbená. Jak je to u vás?
Do této doby jsem moc zápasů s nulou neudržel, tak jsem to moc neřešil. Teď jsem se občas podíval, jak si vedu.

Hodnotíte podle toho třeba své kolegy? Nebo je to pro vás pouze hra čísel?
Myslím, že podle této statistiky se to moc hodnotit nedá. Když tým dobře brání, gólman to má určitě jednodušší.

Který z brankářů okresního přeboru je podle vašeho gusta?
Pokorný z Třebovle, Adamec z Týnce nad Labem a Krutský z Nučic. Všichni tři chytají dobře.

Na jaře jste inkasoval až v šestém kole. Byly předtím situace, že jste si říkal, je to špatné, rekord nebude?
Jediná situace byla v Pečkách, kde jsem podběhl centr, naštěstí útočník netrefil prázdnou bránu. Ve většině zápasů jsem moc práce neměl. Dobře bráníme a těch pár střel, co na mě šlo, jsem si pohlídal.

Který z hráčů nebo útočníků pro vás znamená nebo znamenal největší hrozbu?
Jediný, kdo mě napadá, je Bedřich Novotný. Ten ale naštěstí hraje v Kouřimi (smích).

Kouřim ve druhé polovině sezony jede. Co je tím hlavním motorem?
Týmová hra, dobře poskládaný tým a hlavně super parta. Táhneme za jeden provaz a jdeme za svým cílem, což je postup.