Velim podlehla Pardubicím

Pardubice - Divizní premiéra na stadiónu Pod Vinicí se vydařila domácím. Na ideálním pažitu v krásném fotbalovém počasí udolali Velim 2:0 po hezkých brankách Kudrny a Fidra.

8.8.2009 6

Ilustrační fotoFoto: David Klein

FK Pardubice – Velim 2:0

První vzrušení přinesla devátá minuta, v níž přízemní centr Fikejze zakončoval na zadní tyči skluzem Škvrňák těsně vedle. Poté se hrálo vcelku opatrně ve středu hřiště a bez šancí. Až ve 28. minutě zahrávali domácí rohový kop, na míč se snažil dostat Fikejz, který byl evidentně držen za dres a následně stažen na zem, ale píšťalka sudího mlčela. Opatrná hra z obou stran byla k vidění i ve druhé půli, ale hosté museli do 61. minuty třikrát nuceně střídat kvůli zraněním a to domácím zřejmě pomohlo.

V 65. po rohovém kopu brankář Bezkočka míč vyrazil před vápno, ale přesně ke Kudrnovi, který technickou střelou, na kterou si ale gólman sáhl, otevřel skóre - 1:0. Domácí se poté trochu zatáhli do defenzívy a hosté zlobili. Ale kromě střely Snopa, kterou Shejbal chytil si jinou šanci nevypracovali a v závěru přišel pro ně další trest. V 87. totiž dostal hodně prostoru Fidra, který svoji individuální akci zakončil přesnou a utěšenou střelou z dvaceti metrů do šibenice - 2:0. Zbytek zápasu si již domácí pohlídali a tak si v prvním letošním zápase připsali první důležité tři body.

Branky: 65. Kudrna, 87. Fidra. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Janíček. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Velim: Bezkočka - Mikluščík, Hrabal, Vítek (61. Rössler), Billý (33. Kohoutek) - Marek (46. Brusch), Fořt, Vajgl, Urban - Hrechko, Snop.

Autor: Jaroslav Mach

8.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 6

Ilustrační snímek vozidla záchranné služby hl. m. Prahy ze dne 11. dubna.

KRÁTCE: Osek bude bez vody, muž přivolal ženě pomoc

Zhruba po dvou týdnech se do Kolína opět vrátila kapela Telegraf.

Pečky v sobotu ožijí tradiční dětskou poutí. Zahraje i Telegraf

Jiří Černý ve svém pořadu tentokrát představil Spirituál kvintet

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nejstarší folková skupina u nás, Spirituál kvintet, byla tentokrát v reflektoru guru tuzemské publicistiky Jiřího Černého v jeho pravidelném poslechovém večeru v komorním sále Městského společenského domu Kolín.

Sanace dolu se posouvá, výběr firmy ještě nezačal

Zásmuky - Právník má v současné době ve svých rukách dokumentaci k výběrovému řízení na zhotovitele sanace Vlčího dolu v Zásmukách. Svým slovy to potvrdil starosta města Josef Krombholz.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Miss Polabí 2017 chce být herečkou jako Jiřina Bohdalová

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník čím dál prestižnější soutěže Miss Polabí vyvrcholil v neděli finálovým večerem v poděbradském divadle Na Kovárně. Hlediště bylo naplněné k prasknutí, většinou sedadla zaplnily fan kluby jednotlivých krasavic.