Kolín nastupoval do utkání po týdenním soustředění. Navíc v základní sestavě nastoupilo hned šest hráčů, kteří ještě v loňské sezoně pomáhali vybojovat postup do dorostenecké ligy. A bylo to znát. Vázla kombinace. „Byl to náš první zápas v takovém složení,“ uvedl trenér Stanislav Kocourek.

Přesto se jeho tým dostal v první půli do čtyř střeleckých pokusů. Nejprve zkoušel pozornost hostujícího brankáře Brusch, po něm hlavou Šourek, pak Süsser a v závěru Javorek. Jenom druhý jmenovaný poslal svůj pokus těsně mimo, ostatním šance pochytal gólman Bystrce Jarolím.

Zato hosté byli produktivnější. Po čtvrthodině sice ještě Mičko nevyužil zaváhání brankáře Hlavatého s obránci, ale dvě minuty před přestávkou Bystrc už gólově udeřila. Po jednom z rohů se míč otřel o Machovu ruku a sudí Myška to nepřehlédl - penalta. K té se postavil Logana a s přehledem proměnil. „Ruka to byla,“ přiznal Mach.

Po přestávce měli domácí několik možností na vyrovnání, nejaktivněji působil zejména mladý Puk, ale ani jednu ze svých šancí nedokázal vyjádřit brankově. Když už ho Kolín přece jenom vstřelil, bylo to Čápovou rukou. Ale předchozí akce si zasloužila uznání. Bylo to jako z učebnice fotbalu - na jeden dotek s přesným centrem.

Nedáš dostaneš. To platilo i v tomto utkání. V posledních vteřinách zápasu se nádherně pod břevno z trestného kopu trefil Jirásek.

Kolín si může napravit reputaci v úterý 17.7., kdy od 16.00 hodin hostí Mladou Boleslav B.

Branky: 43. Logana z PK, 90. Jirásek. Rozhodčí: Myška. Poločas: 0:1. FK Kolín: Hlavatý - Červenka (46. Bohuslav), Doseděl, Šourek (46. Suchánek), Mach - Kedršt (46. Kalivoda), Süsser (46. Kmoch), Čapek (46. Majer), Puk - Brusch (46. Čáp), Javorek (46. Knotek).