Polepy – Kouřim 1:1

Zápas sice skončil nerozhodně, ale výhru si měla připsat Kouřim. Té totiž v poslední minutě nebyl uznán gól, přestože byl dosažen regulérním způsobem. Pomezní sudí, který byl z řad laiků, totiž nepochopitelně zvedl praporek nad hlavu, přestože se nejednalo o žádnou ofsajdovou pozici. „Fakt se jděte bodnout, vždyť je to jenom příprava. O co vám jde?“ zlobili se hráči Kouřimi na domácí klub.

Navíc v první půli rozhodčí Kárl nepochopitelně neodpískal pokutový kop ve prospěch Kouřimi. Reichman totiž zbytečně brutálně ve vápně skolil pronikajícího Procházku, ale sudí to přehlédl. „Faul to byl,“ konstatoval mecenáš Polep Jaromír Syřínek.

Zápas ale přinesl i pěkné momenty. Třeba oba góly. První měl na starosti Žižka, jehož krásnou českou uličkou vyzval Královský. Na druhé straně překonal Maxiana elegantním lobem Hruška. „Přestože to byl tvrdý zápas, měl nasazení. Měli jsme tam hodně běžeckých soubojů i dobré herní situace,“ řekl kouč Polep Jiří Vondřejc.

„V první půli nás soupeř přehrával. Po změně stran to bylo už z obou stran rozhárané. Musím říct, že fotbal moc krásy nepobral,“ konstatoval trenér Kouřimi Vladimír Malinovský.

Branky: Hruška – Žižka. Poločas: 0:0. Polepy: Jón – Král, Týma, Mádle, Reichman – Mojžíš (46. Mokříž), Kesner, Petrák, Tauc (46. Půža) – Puk, Slezák (46. Hruška). Kouřim: Jindra (46.Maxian) – Novák, Skalický, Sixta, Kapic – Procházka, Dvořák, Teplý, Břečka–Novotný, Královský. Střídali: J. Snížek, Bradáč, Vavera, Žižka.