FK Kolín – FK Litol 1:1

Ze začátku utkání se oba soupeři spíše oťukávali. Ani jeden neměl nijak navrch. Ve dvanácté minutě mohli hosté jít do vedení. Po faulu stopera Šourka v blízkosti Čižinského pokutového území se z následného přímého volného kopu trefil do břevna Bobek. O tři minuty později už se Litol ze vstřelené branky radovala. Do míče se opět opřel levý záložník Jan Bobek a bylo to 0:1. U této branky nemohl mít úplně čisté svědomí kolínský gólman Čižinský, který na střelu nereagoval. Po vstřelené brance hosté ožili, ovšem žádnou šanci si nevytvořili.

Poté začal být na hřišti pánem Kolín. Ani on si nevytvořil žádnou vážnější šanci. Za zmíňku snad stojí jen střela Kalivody a Umlaufa. Ovšem ani jedna se nevešla mezi tři tyče.

Do druhého poločasu vlétli kolínští hráči jako uragán. Hosté mohli děkovat jen brankové konstrukci a brankáři Rathouskému, že stále vedli. Nejdříve si brankář Litole poradil s nepříjemnou pumelenicí Štočka. Minutu na to trefil tentýž hráč hlavou tyč po stříleném rohu Macha. Ani svou třetí šanci v krátkém sledu v 52. minutě Štoček neproměnil. Po Kubátově rychlém autu, kdy ještě obrana hostí nebyla zformovaná, se řítil osamocen na brankáře. Ovšem z vápna trefil jen Rathouského. Domácí fanoušci se dočkali až v 61. minutě. To se trefil střední obránce Šourek. Domácí sehráli z rohu signál a stoper Kolína mířil z hranice pokutového území přesně. Kolín se mohl dostat do vedení v 67. minutě. Opět u toho byl útočník Štoček. Jeho prudký přímý kop z dobrých pětatřiceti metrů vyrazil hostující strážce svatyně k Čapkovi. Tomu se hradbu těl v malém vápně Litole prostřelit nepodařilo. Od této chvíle fotbal divákům už příliš radosti nepřinesl. Hosté chtěli uhrát remízu a Kolín si nevěděl s jejich obranou rady. Kombinace mu vázla a řada přihrávek byla dost nepřesných. Ani nakopávané míče na obránce Litole a dobře chytajícího Rathouského neplatily. Přestože si Litol ve druhé půli nevytvořila žádnou vážnější příležitost a spoléhala spíše na brejky, mohla nakonec vyhrát. Už v nastaveném čase se k trestnému kopu ze vzdálenosti zhruba osmnácti metrů postavil Bobek. Jeho střela byla naštěstí pro Kolín tečována a skončila tesně vedle tyče. A tak si svěřenci Bohuslava Pilného připsali pátou letošní remízu.

,,Dnes jsme odehráli velice špatné utkání. Především první půle nebyla dobrá. Nedokázali jsme si poradit s agresivitou Litole. Fotbalově nám to dnes vůbec nešlo," nebyl vůbec spokojen s výkonem svých hráčů Bohuslav Pilný, kouč domácích. ,,Dnes to byl opravdu jeden z našich nejhorších zápasů. Bylo by nespravedlivé, kdyby jsme vyhráli. Litol si bod zasloužila," byl upřímný trenér Kolína. ,,Opravdu nejsem spokojen," uzavřel Pěkný.

,,V dnešním zápase jsme nemohli počítat se třemi našemi hráči. Chyběl hlavně Zikmund s Petroušem. I proto jsme dali naše dva elitní střelce Sosnovského s Ježkem na stopery. Bylo to kvůli tomu, abychom nedostali rychlý gól a drželi vzadu nulu co nejdéle," přiblížil taktiku, s kterou do utkání Litol šla její trenér Pavel Jareš. ,,Úvod zápasu se nám povedl. Důležitá byla nejdříve šance Bobka a poté jeho následný gól. To nás zvedlo. Pak jsme spoléhali na dobrou obranu a rychlé brejky. Myslím si, že náš styl hry domácím vůbec nevyhovoval," hodnotil utkání o poznání veselejší kouč hostí. ,,Pro nás je výsledek úspěch. Jsem hodně spokojen s výkonem hráčů. Kluci opravdu jezdili po zadku a bojovali. Po zápase byli trošku zklamaní, že jsme vedení neudrželi, ale já si myslím, že bod je dobrý," byl spokojen s dělbou bodů Pavel Jareš, trenér Litole.

Branky: 61. Šourek – 15. Bobek. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 5:2. Diváci: 160. Poločas: 0:1.

FK Kolín: Čižinský – Holub, Zdeňka, Šourek, Mach – Svoboda, Kalivoda, Umlauf (46. Kubát), Čapek (82. Puk) – J. Štoček, Kocourek.

FK Litol: Rathouský – Bodlák, Ježek, Sosnovský, Černý – Hubač, Ma. Jareš, Mi. Jareš, Bobek – Světlý (86. Mlčkovský), Bohdan (90. Holan).