Kolín – Zápy 1:0

Utkání prvního týmu se třetím rozhodla jediná branka, kterou dal kolínský Kalivoda. Ten ale pořádně zabrnkal svým příznivcům na nervy. Pokutový kop totiž neproměnil, ale s dorážkou už problém neměl.

V prvním poločase bylo k vidění po jedné šanci na obou stranách. Oba týmy se soustředily hlavně na bránění a nechtěly pustit soka do vyložené šance. Nejblíže gólu byl na straně Kolína Kocourek, který se svou příležitostí nenaložil dobře.

A stejně se mu „vedlo“ i po necelých dvou minutách hry ve druhém dějství, kdy šel po chybě středu hostující obrany sám na brankáře. Mířil však těsně vedle. A pak přišla 64. minuta. Po malé domů chyboval brankář Janáček a svou minelu napravil jen za cenu faulu. K penaltě se postavil střední záložník a kapitán Kolína Kalivoda a nadvakrát zápského gólmana překonal. V 89. minutě mohl pojistit výhru domácích střídající Kesner, který tak mohl proměnit svůj první dotek s míčem v branku. Z hranice šestnáctky však mířil vedle. Pak ještě domácí tým přečíslil soupeřovu otevřenou obranu v 90. minutě, ale Jan Štoček poslal přihrávku Čapkovi do ofsajdu. To ale nemohlo domácímu táboru zkazit radost z výhry.

„Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, vytvořili jsme si více šancí než soupeř,“ řekl po utkání kolínský trenér Bohuslav Pilný. „Šance jsme měli už před penaltou i po první brance. Soupeř byl sice kvalitní, ale dopředu tolik nebezpečný nebyl, což mě překvapilo,“ řekl kouč lídra tabulky. „Vyhráli jsme i bez Svobody a Macha, o to je naše výhra cennější. A to jsme se utkali s nejlepším týmem jarní části sezony. Kluci zápas odmakali a proto jsme ho dotáhli do vítězného konce,“ dodal Pilný.

Branka: 64. Kalivoda (z PK). Rozhodčí: Kovář. ŽK: 5:3. ČK: 81. Kocourek – 55. Titěra. Diváci: 160. Poločas: 0:0.

Kolín: Čižinský - Biško, Zdeňka, Třešňák, Franc – Holub (88. Kesner), Kalivoda, Michálek, Čapek (90. Kutil) - J. Štoček, Kocourek.