Derby rozhodl David Fikejz

Český Brod – Chtěli odčinit podzimní porážku 0:1. To se jim povedlo. Fotbalisté Českého Brodu ve 26. kole divizní skupiny B porazili na domácím hřišti v derby Úvaly 2:1.

21.5.2017

Fotbalisté Českého Brodu porazili Úvaly 2:1.Foto: Mojmír Strachota

„Musím kluky za výkon pochválit. Měli v nohách šťastnou středeční dohrávku s Kladnem a ve druhém poločase už bylo vidět, že toho mají plné kecky. Teď mají čas na regeneraci a věřím, že na nedělní zápas v Nymburce budou všichni fit," věří českobrodský kouč Zdeněk Šmejkal starší.

Scénář odplaty mohl začít naplňovat již po odehrané čtvrthodince Carda, ale jeho střela z hranice velkého vápna jen orazítkovala tyč bezmocného gólmana Vacka. A pak už se diváci dočkali toho, proč Na Kutilku přišli.

K údivu všech šli do vedení hosté, když se v 32. minutě domácí obrana nedohodla, za ní si zaběhl útočník Dudla a obstřelil brankáře Drápelu.

Jejich radost však netrvala dlouho. O dvě minuty později se parádně z dobrých 20 metrů trefil přesně k tyči Michálek a srovnal na 1:1.

O tom, že všechny body budou brát nakonec Českobrodští, rozhodl deset minut před závěrečným hvizdem hlavního sudího Stiebera pohotovou hlavičkou David Fikejz. „Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát," konstatoval po zápase autor vítězné branky.

„Určitě jsme tady měli, i přes absenci pěti hráčů základu v důsledku zranění, na to, abychom si odsud nějaký bod odvezli. Nepovedlo se a je to pro nás obrovské zklamání," řekl šéf úvalského klubu Aleš Tichý.

Jeho protějšek Luboš Holý byl spokojený. „Myslím si, že konečný výsledek je spravedlivým vyjádřením toho, co se na hřišti dělo. Absolutorium za odvedený výkon si určitě zaslouží navrátilec po dlouhodobém zranění Honza Carda," uvedl.

Branky: 34. Michálek, 80. Fikejz – 32. Dudla. Poločas: 1:1.
Český Brod: Drápela – Šmejkal, Carda, Hrdlička, Balík – Makovský, Suk (70. Skuhravý), Michálek, Medek – Křelina (56. Moravec), Fikejz.