DERBY: Radim předvedla dokonalý obrat

Radim /FOTOGALERIE/ – Sousedské derby fotbalové I. A třídy skupiny B pro sebe ukořistila Radim. Za velkého vedra se hrálo poměrně ve slušném tempu, celkový dojem ale hodně kazily, zejména v prvním poločase, nepřesnosti na obou stranách. Domácí museli dohánět jednobrankový náskok Velimi. To se jim po přestávce nejen podařilo, ale v dalším průběhu utkání si během dvou minut zajistili tři body.

25.5.2014

Z utkání Radim - Velim (3:1).Foto: Miloslav Kapic

„Myslím si, že rozhodnutí rozhodčího v případě vyloučení bylo nepřesné. Je to škoda, protože to kazí hru a vlastně celkový pocit z fotbalu. První poločas jsme hráli, co jsme chtěli. Vedli jsme a přestože další šance Jansty a Dostála doslova volaly po brance, vedení jsme nenavýšili. Ve druhém poločase jsme museli prostřídat, ozvala se zranění a bylo tam i nakopnutí. No a došlo k tomu, že nás domácí silově přetlačili. Neřekl bych, že nás přehráli nebo překombinovali, prostě dali tři góly. Na to jsme nebyli schopni reagovat, směrem dopředu jsme nic nepředvedli," hodnotil předvedený výkon trenér Velimi Jan Holík.

„Myslím si, že to vyloučení bylo hodně přísné. Záleží ale vždy na rozhodčím. Podle mě byl před tím horší zákrok toho hráče se žlutou kartou. Utkání to neovlivnilo, ale je to nepříjemné pro vyloučeného," viděl udělení červené karty trenér Petr Šafránek a pokračoval: „Pro nás to je velice důležité vítězství a to nejen do tabulky. Mužstvo potřebovalo zvýšit sebevědomí do dalších zápasů, zdaleka ještě není konec. K utkání musím říci, že bylo vyrovnané. Neproměnili jsme dvě gólové šance a zasloužená branka hostujícího týmu nás zaskočila. Ve druhém poločase jsme předvedli větší bojovnost než soupeř a vydařili se nám pěkné akce včetně zakončení. Potom jsme si to už pohlídali. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas a derby se vším všudy, co k tomu patří," byl spokojený trenér Radimi Petr Šafránek.

Jak šly minuty

3. Úvodní Pukovu tvrdou střelu Svoboda vyrazil na roh.
9. První gólová šance Radimi. Nabíhající Jirků odcentroval z levého křídla před branku, Schnurpfeil pálil hlavou vedle pravé tyče velimské branky.
12. První gólová šance Velimi. Dostál prošel po pravé straně, akci zakončoval v gólové pozici Jeník, branka pro něj ale byla malá, přestřelil.
17. Slunéčko malý kousek před pokutovým územím tvrdě vypálil, míč prosvištěl těsně nad břevnem.
32. Kyncl dlouhým nákopem našel Janstu, obránci zažehnali nebezpečí odkopem na roh, ale příliš si nepomohli. Míč po centru od rohového praporku nešťastně pro domácí skončil na ruce skákajícího Jirků. Pokutový kop se štěstím proměnil prudkou střelou k tyči Jeník, protože Kopeckému mnoho nescházelo, aby střelu vyrazil – 0:1.
37. O vyrovnání se pokoušel Hrodek, jedovatou přízemní střelu Svoboda zkrotil.
40. Slunéčko ve vápně dal z otočky těsně vedle.
47. Faulovaný Slunéčko sám zahrál trestný kop, Svoboda jeho ránu vyrazil.
50. Téměř z kroku vypálil po přihrávce Schnurpfeila Slunéčko a rozradostnil domácí diváky – 1:1.
61. Nebezpečný Pukův průnik podél brankové čáry, míč končí v náručí Svobody.
66. Pozapomenutý Sova prošel sám až před Svobodu a protože ho propálil, strhl vedení na stranu domácích – 2:1.
68. Slunéčko přesným obloučkem poslal před Svobodu rozeběhnutého Hovorku, ten okopíroval Sovu – 3:1.
78. Žádný ze tří velimských hráčů si ve vápně s tančícím Slunéčkem neporadil, křížná střela o několik centimetrů minula pravou tyč.
88. Středem hřiště se proháčkoval Slunéčko, k míči se dostal Sova, nebezpečí hasil Kyncl, jenže jeho zákrok ocenil rozhodčí červenou kartou.

Radim - Velim 3:1

Branky: 50. Slunéčko, 66. Sova, 68. Hovorka – 32. Jeník z PK. Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: 2:2. ČK: 88. Kyncl (V). Diváci: 180. Poločas: 0:1.
Radim: Kopecký – Batelka (46. Baško), Novák, Hrodek (63. Čábelka), Říha – Schnurpfeil, Jirků, Puk, Kovařík (65. Hovorka) – Slunéčko, Sova.
Velim: Svoboda – Kyncl, Seifert (49.Vaněk), Teplý, Vácha – Nedbal, Jeník, Kesner, Hruška (53. Ramšák) – Dostál (49. Zajíc), Jansta.

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.