VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Češpiva: Tušil jsem, že se za mými zády něco děje

Velim – Měli být postrachem soupeřů. Dávali se jim velké šance na přední umístění. Zvlášť poté, co se tým před sezonou ještě výrazně posílil. Jenomže výkony fotbalistů Velimi v I. A třídě nebyly takové, jaké by si představoval. Proto se před utkáním v Jesenici rozhodl trenér Jaroslav Češpiva skončit na lavičce Velimi.

9.10.2013 1
SDÍLEJ:

Jaroslav Češpiva skončil na lavičce Velimi.Foto: Josef Štulajter

„Fotbal je mým velkým koníčkem a vždy jsem se mu věnoval naplno. Je mi 67 let a nemám zapotřebí, aby někdo vláčel moje jméno na internetu nebo v novinách. Už mi došla trpělivost. Tak jsem se dohodl s panem Luďkem Kostkou (hlavní sponzor – pozn. red.), že skončím," uvedl jeden z důvodu svého odstoupení Jaroslav Češpiva.

Takovéto myšlenky jste měl již po utkání s Červenými Pečkami. Nakonec jste si vše s hráči vyříkal a zůstal. Ale ne na dlouho. Může se zdát, že utíkáte  
z boje…
Měl, protože jsem zjistil, že mám v mužstvu lidi, kteří sledují, co říkám a pak to překrouceně sdělují hráčům. Když se nám přestalo dařit,  tak jsem si zavolal kapitána a jeho dva zástupce, co s tím budeme dělat. Ke konkrétním závěrům jsme nedospěli. Určitě neutíkám z boje. Když si hráči myslí, že je to v trenérovi, tak jsem se rozhodl skončit.

Jak dlouho jste zvažoval konec u týmu?
Nejdříve na jaře po Červených Pečkách,  pak po finále poháru v Jílovém,  No a teď už definitivně, protože jsem cítil nedůvěru.  Nemá se vstupovat do stejné řeky a já do ní, tedy do fotbalu, vstoupil počtvrté. Moji bývalí žáci mě k tomu přesvědčili a teď se podíleli na mém konci.

Opravdu si myslíte, že jste mužstvu už neměl co dát?
Měl i neměl. Jen se to nedařilo realizovat. To musí chtít hlavně hráči! Mojí chybou bylo, že jsem ve svém úsilí polevoval. Samozřejmě, že jsem dělal chyby. Například v posledním zápase s Mnichovým Hradištěm to střídání. Ale to by se muselo rozebrat.

Mluvilo se o tom, že jste měl problémy s některými hráči. Jestli je to tak, můžete být konkrétní?
Problémy snad ani ne. Jednal jsem s hráči slušně, bez křičení, kamarádsky a oni se ke mně chovali také hezky. Pan Kostka mi řekl, že jsem byl moc velký demokrat, ale jiný už nebudu. Oni nevědí, jak mě deprimovalo, když jsem někoho nepostavil. Když hráče někdo kritizoval, tak jsem je hájil. Ale tušil jsem, že se za mými zády něco děje. Já měl rád každého hráče, ale asi mě neměl rád Luboš Svoboda a Jirka Nedbal. Ale nevím proč. Už vůbec nemluvím o Martinu Nedbalovi, což byl náš vedoucí mužstva.

Vaši pozici nakonec zaujal asistent Jiří Ptáček.
To je v pořádku. Kdo by teď v rozjeté sezoně měl trénovat? Jirka to dokončí, aspoň doufám. Pak přijde nový trenér. Jméno vím, ale neřeknu ho.

Bývá zvykem, že po odchodu trenéra dostane šanci jeho asistent. Jak se díváte na tyto rošády. Měl by také skončit, nebo se posunout na pozici hlavního trenéra?
Hodně lidí mi říká, proč také neskončil asistent. Určitě má stejný podíl jako já. Ale asi to umí s hráči lépe. Je jim věkově blíže než já. Souhlasím, že ho to pan Kostka nechá dokončit.

Budete se nadále chodit dívat na zápasy velimského áčka?
Určitě. Kluci, až na dva tři, mně nic neudělali. Budu jim fandit. Na fotbal budu chodit, někdy pojedu s fanoušky i na venkovní zápasy.

Co další působení v klubu? Než jste ve Velimi naskočil mezi dospělé, dlouhá léta jste trénoval mládež. Nevrátíte se mezi děti?
Pan Kostka mi naznačil možnosti. Máme velmi dobře rozjetou mládež, ale trénovat nikoho nebudu. Zůstanu ve výboru a nabídl jsem, že někdy pomohu jako hlasatel. Ještě bych věděl o jedné činnosti, ale to si nechám pro sebe.

Co vám působení ve Velimi vzalo a naopak dalo?
Vzalo mi část volného času. Já se fotbalu věnoval prakticky celý týden. Psal jsem a posílal hráčům hodnocení každého zápasu, připravoval tréninky atd. Upravoval jsem rodinný život ve prospěch fotbalu. Jezdil jsem až dvakrát 
v týdnu 100 km daleko hlídat vnuka. Pak rychle domů, byla schůze nebo trénink. A to jsem ještě člen zastupitelstva obce. A co mi dalo? To je na delší povídání. Jak jsem už někde řekl. Už jsem nikdy nechtěl fotbal trénovat. Dostali mě zpátky moji bývalí žáci s tím, že budu asistent béčka. Osud  to nastavil jinak. Bavilo mě to, ale člověk stárne a síly ubývají. Pracoval jsem s bezva kluky, seznámil se se spoustou lidí, kteří mají rádi fotbal. Byl jsem rád, že mohu pomáhat svému bývalému žákovi a odchovanci Luďkovi Kostkovi. A jemu také děkuji, že jsem na stará kolena mohl poznat i něco jiného než fotbal.

Jak vás tak poslouchám, není to jediné, co vás trápí a trápilo…
(přemýšlí) Mrzí mě ještě jedna věc. Když se dařilo a postoupili jsme, tak se na internetu zprávy v diskuzi neobjevovaly. Když to nešlo, tak se snesla kritika na moji osobu. To já nemám zapotřebí. A pak vám nějaký občan z Velimi, vím, kdo to je, napíše, že jsem namyšlený a arogantní. Asi neví, co to je. Takový vůbec nejsem. Mám na co být namyšlený, na rozdíl od něho. A že neumím unést porážku? Já jsem v soukromém životě unesl jiné a mnohem důležitější porážky.

Autor: René Volf

9.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Děti v jeslích - ilustrační foto

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Kateřina Šafránková se představí na Velké ceně Kolína

Kolín – Podzimní část atletické sezony zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení