Černá série skončila. Velim vyhrála u posledního

Uhlířské Janovice – Fotbalisté velimské rezervy přerušili černou sérii bez vítězství. Po čtyřech hluchých kolech konečně zabrali a v posledním kole I. A třídy vyhráli na půdě posledních Uhlířských Janovic 3:1.

22.4.2012 1

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Uhlířské Janovice - Velim B 1:3

Již od úvodních minut byli mnohem aktivnější hosté. V 10. minutě stačil Zadražil na poslední chvíli před Hrabalem odvrátit míč na rohový kop. Domácí obránce se stal hrdinou i o chvíli později, kdy zastoupil na brankové čáře Hromádku. Toho nechtěně překonal Hrbek, který skluzem zastavoval Srpovu nahrávku na Volavku. Ve 24. minutě se hosté radovali z gólového úspěchu – centr Nedbala do sítě trknul Hrabal. Radost to však byla předčasná pro ofsajdové postavení hostujícího útočníka. První náznak útočné akce uhlířů byl k vidění ve 32. minutě. Wolfovo zakončení po centru Vedrala si u své přední tyče Jansa pohlídal. Ještě před odchodem do kabin domácím divákům zatrnulo při šancích Hrabala, Srpa a Teplého, ale na bezbrankovém skóre se již nic nezměnilo.

Druhý poločas již koření fotbalu, tedy góly, nabídl. V 55. minutě lacino obral Hrstku o míč Jansta a povedou střelou otevřel skóre – 0:1. Hosté ještě více ožili. S tečovanou střelou Srpa si Hromádka nadvakrát poradil, tváří v tvář domácímu gólmanovi neuspěl ani Hrabal, Jansta po brejku Volavky rozvlnil pouze boční síť.

V 62. minutě se hosté radovali podruhé, když si na rohový kop rozehraný Volavkou naskočil Kozel. Jak je fotbal jednoduchý, ukázali v 71. minutě Hrabal se Srpem. Prvně jmenovaný převzal na půli míč, roztáhl hru do strany na svého spoluhráče, naběhl si do vápna, kde se jen položil do přesného centru – 0:3.

Domácí trápení zmírnil tři minuty před koncem Zadražil, který vsítil čestný úspěch uhlířů – 1:3.

Na výsledku se nic nezměnilo ani po rychlém brejku Jansty, po jehož nahrávce Dejmek dokázal skoro nemožné, přestřelit odkrytou domácí svatyni z malého vápna.

„Je to naše naprosto zasloužená porážka,“ hlesl kouč Janovic Jiří Jirsa. „Musím pogratulovat Velimi k velmi dobrému výkonu. Na hřišti byl v podstatě jen jediný tým, a to byla Velim,“ dodal.

„Jsem spokojen, a to i s předvedenou hrou. Jenom škoda, že jsme již v prvním poločase nedali gól,“ usmíval se po utkání trenér Velimi B Jaroslav Češpiva. „Kádr jsme posílili, byli k nám přeřazeni dva hráči áčka. Dnes nám chyběl Slavík, v průběhu zápasu se zranil Nedbal. Nastoupivší mladý Jansta hrál výborně,“  pochválil Češpiva střelce úvodního gólu.
V průběhu prvního poločasu hostující lavička nebyla spokojena s výroky rozhodčích. „Ofsajd jsem ze svého místa neviděl. Měli jsme výhrady k nepískaným faulům,“ vysvětlil Češpiva.

Jeho tým ziskem dalších tří bodů má zřejmě už klid. Žádné sestupové starosti nehrozí. „ Asi jsme už zachráněni. Chceme, aby dostávali více šancí mladí hráči,“ dodal Jaroslav Češpiva.

Branky: 87. Zadražil – 55. Jansta, 62. Kozel, 71. Hrabal. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: Stoupa, Vl. Svoboda – Teplý, Srp, Dejmek, Kyncl. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Velim B: Jansa – Kyncl, Dejmek, Teplý, Regner – Kozel (80. Ulrych), Srp, Vácha – Volavka, Hrabal, Nedbal (35. Jansta).