„Cíl byl hrát do pátého místa, a to se nám nepovedlo," konstatoval trenér Jiří Ceral.

„Myslím si, že tento tým, i když je mladý, má na to hrát o lepší postavení," dodal.

Patříte mezi týmy, které doma moc body nerozdávaly. Pouze dvě porážky z osmi zápasů. To není špatná vizitka.
Doma jsme zvyklí na kvalitní a velké hřiště, a to nám vyhovuje. A hlavně se nám daří střelecky.

Naopak venku se vám moc nedařilo. Pouze jedno vítězství ze sedmi zápasů.
Venku jsme několikrát odpadli psychicky. Nebyl problém dostat v posledních deseti minutách tři branky. Velký problém byl v proměňování šancí. Hlavně mě mrzí zápas v Poděbradech, kde jsme měli dát nejméně tři branky. Zde jsme prohráli 1:2 na penalty.

Který zápas v celé sezoně byl z vašeho pohledu nejpovedenější?
Nejlepší byl doma proti Zárybům, který jsme vyhráli 4:0 a venku Divišov, kde jsme zvítězili 4:1. Hlavně druhé poločasy byly od nás velice kvalitní.

A naopak nejhorší?
Nejhorší byly v Kosmonosech, kde jsme prohráli 0:3 a Mělníku 1:3.

Do sezony jste vstupoval s novým asistentem. Jak se vám spolupracovalo s Lukášem Hartigem?
S Lukášem je spolupráce velice dobrá. Jeho zkušenosti jsou hodně znát. Je to velký hecíř a nerad prohrává. Každý trénink se o něco hraje a nepamatuji si, že by prohrál. Je pro hráče velkým příkladem.

Takže byl na hřišti i v kabině cítit?
Nesnáší, když hráči neplní na hřišti co mají a nebojují.

Musel mít někdy důrazný proslov v kabině?
To bylo v Kosmonosech a tam dostali po zápase čočku hlavně mladý. Někteří měli docela strach.

Dával jste docela velký prostor mladým hráčům. Jak jste s jejich výkony spokojený? Který z nich vás nejvíc potěšil?
My na mládí stavíme. Chceme si vychovávat hráče, ale bez pevné ruky starších hráčů by to nešlo. Všichni, co přišli před sezonou, prošli dorosteneckou ligou, už nějaký základ měli. Radost nám dělají oba útočníci Kasal a Kukal, kteří se nám starají o většinu branek. Nejvíce všechny překvapil dorostenec Kopáček.

V každé přestávce týmy posilují. Bude to i váš případ?
Máme vytipované čtyři hráče, kteří přijdou na zkoušku. Jsou to kvalitní hráči, ale jsou všichni z nižších soutěží a uvidíme, jak budou vypadat.

Kdy začínáte zimní přípravu a co bude její náplní?
Začali jsme v sobotu 14. ledna. Celou přípravu absolvujeme doma a zapracujeme na zlepšení kondice. Máme v plánu šest přípravných zápasů.