VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK HEJDUK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Prvňáčci se složením slibu a poklepáním mečem stali čtenáři

Kolín /OBRAZEM/ – Školáci ze třídy 1.A kolínské 7. základní školy v doprovodu učitelky Zuzany Kesnerové i ředitele školy Petra Strejčka se v budově kolínské Městské knihovny stali čtenáři.

Jiří Černý ve svém pořadu tentokrát představil Spirituál kvintet

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nejstarší folková skupina u nás, Spirituál kvintet, byla tentokrát v reflektoru guru tuzemské publicistiky Jiřího Černého v jeho pravidelném poslechovém večeru v komorním sále Městského společenského domu Kolín.

Kapela Blue Bucks oslavila plnoletost téměř všemi muzikantskými sestavami

Kolín – Čtyři desky a osmnáct let činnosti má za sebou kolínská kapela Blue Bucks a svoji plnoletost oslavila třetí květnovou sobotu ve velkém sále kolínského Městského společenského domu. Na velkém pódiu se dvěma bicími soupravami postavenými na velkém praktikáblu se postupně představily téměř všechny historické hudební sestavy, které se prošly čtyřmi natočenými deskami.

FOTOGALERIE: Romy bavily hned tři kapely

Kolín – Předposlední květnový pátek patřil v kolínském Městském společenském domě opět romské zábavě, její pořadatelé si pozvali tentokrát hned tři kapely.

Zlato z hádanek vyfoukli v mistrovství republiky Čechům Slováci z Bratislavy

Kolín – Po roce se opět v městském společenském domě Kolín sešli luštitelé křížovek a hádek z celé republiky na Mistrovství České republiky kroužků v řešení křížovek a hádanek organizovaným pražským Českým svazem hádankářů a křížovkářů.

Zaplněná synagoga tleskala ve stoje soboru Linha Singers

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tentokrát v synagoze se třetí květnové úterý sešli členové a přátelé kolínského Kruhu přátel hudby na koncertu špičkového vokálně – instrumentálního souboru Linha Singers.

Pamětní deska Josefa Mašína z dílny Kolíňáka Jaroslava Hylase visí v Praze

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hodně Kolíňáků se sešlo v pondělí v pražské Čiklově ulici, kolínská Společnost Václava Morávka tu totiž zorganizovala akt odhalení pamětní desky generálmajoru in memoriam Josefu Mašínovi.

Pardubická šestka hrála nejen maminkám k svátku

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na Den matek připadlo tentokrát tradiční nedělní taneční setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v sále Na Zámecké, ale neslo se jím nejen přání k tomuto svátku.

Kašpárek v rohlíku se chystal na oslavy v kolínském společenském domě

Kolín /FOTOGALERIE/ – Od časného nedělního rána až do večera opanovali velký sál kolínského Městského společenského domu členové souboru Kašpárek v rohlíku, které v letošním roce čeká šest výročních narozeninových koncertů.

Bluesmani s jižany se po roce sešli na sluníčku i pod střechou

Kolín - V pravé poledne za bití zvonů z nedalekého chrámu svatého Bartoloměje zahájili Vojtěch Klouček a Dalibor Mierva, organizátoři festivalu Southern Rock & Blues Kolín, již šestý ročník této hudební přehlídky. Na pódium na Karlově náměstí s nimi vystoupal i místostarosta Tomáš Růžička, který nad festivalem převzal záštitu.

Na jízdárně tentokrát hořela Johanka z Arku, na bojovou vřavu ale také došlo

Kolín – Již po dvaadvacáté připravila na uplynulou sobotu kolínská skupina historického šermu Páni z Kolína na místní jízdárnu za nemocnicí rekonstrukci bitvy.

OBRAZEM: Májové trhy doprovodili šermíři i jižanská a bluesová hudba

Kolín – Hned tři akce se spojily na letošním Májovém trhu pořádaném městem Kolín na Karlově náměstí. Už od rána jej zaplnilo zhruba čtyřicet stánků a to nejen s potravinami, ale i s výrobky z kůže, drátů, lárty a dalších přírodních materiálů. U nejednoho stánku pak prodejce přímo předváděl, jak ony výrobky vznikají. 

OBRAZEM: Sběratelé tentokrát dorazili ve větším počtu

Kolín – Po měsíci se v saloncích kolínského městského společenského domu opět sešli sběratelé především známek, mincí a pohledů. Vzhledem k několika akcím konaných na nedalekém Karlově náměstí, byla tentokrát účast o něco větší, než bývá obvyklé.

Kolínští tanečníci rozhýbali těla také v rytmu hip hopu

Kolín – Především dívky a ženy od dětí z mateřských škol až po seniorky se sešly druhý květnový pátek v kolínském sále Na Zámecké na tanečním večeru organizovaném Reginou Modlitbovou – Hroudovou, vedoucí souboru břišních tanečnic Gina Belly Dance studio Kolín.

Tanečníci z plesu živnostníků tentokrát podpořili tělesně postižené

Kolín – Beznadějně vyprodaný dubnový Jarní bál drobných podnikatelů a živnostníků neskončil tradičně posledním zahraným akordem a tanečním krokem, ale jak bývá u pořadatelů tohoto plesu zvykem, jeho finanční výtěžek i letos podpořil potřebné.

FOTO: Telegraf se opět vrátil do Kolína, bavil i muzikanty

Kolín – Zhruba po dvou týdnech se do Kolína opět vrátila kapela Telegraf, tentokrát do restaurace U Jána na oslavu kulatých narozenin, která ale byla přístupná i širší veřejnosti, takže dorazili fanoušci kapely i třeba slušně upravení fanoušci fotbalové Sparty. 

Druhý den narozeninové oslavy se nesl v rychlém a tvrdém tempu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hned dva koncerty po sobě absolvovala v kolínském městském společenském domě metalová legenda Arakain. Po čtvrtečním akustickém koncertu se v pátek naplno muzikanti rozjeli v trashovém tempu.

Noty na pomoc tentokrát podpořily Volno

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již třináctý ročník benefičního festivalu Noty na pomoc se uskutečnil první květnovou sobotu na tradičním místě v Městském společenském domě v Kolíně.

OBRAZEM: Modré postavičky přilákaly stovky dětí

Kolín – Po velkém úspěchu na Slovensku pod názvem Rozprávkoland zamířil, tentokrát Pohádkoland, i do Čech a po loňském turné po halách se nesmrtelní Šmoulové vydali do dalších minimálně třiceti českých měst. Jedním z nich byl i Kolín.

Letošní dětský den v režii Oregonu byl jedním z nejlepších v historii

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nádherné jarní počasí přilákalo první květnovou sobotu do kolínského lesoparku Borky stovky dětí v doprovodu jejich rodičů na již tradiční dětský den v režii členů Tábornického klubu Oregon.

Česko – německé kulturní jaro odstartoval koncert Kolínské filharmonie

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněný kolínský chrám svatého Bartoloměje sledoval úvodní akci Česko – německého kulturního jara 2017 v Kolíně a to Jarní koncert Kolínské filharmonie.

Pod Točnou vystavuje partnerský pár figury i abstrakci

Kolín /FOTOGALERIE/ – Mezi figurací a abstrakcí je podtitul výstavy, která se vernisáží otevřela v galerii Pod Točnou kolínského Městského divadla. Plastiky, asambláže, koláže a kresby zde vystavuje Jindra Viková, především velkoformátové fotografie pak její partner Pavel Baňka.

FOTOGALERIE: Arakain v Kolíně rozjel své narozeninové Double tour

Kolín – U příležitosti pětatřicátého výročí svého vzniku uspořádala letos metalová kapela Arakain Double tour, v rámci něhož zahraje dvakrát po sobě v jednom sále. Včera se tak představila v kolínském Městském společenském domě v Kolíně se svým unplugged programem, kde muzikanti hráli na akustické nástroje s podporou dívčího smyčcového tria String Ladies.

Na Zámecké tentokrát vyhrávali hlavně Jardům a Jirkům

Kolín – V předvečer prvního Máje se uskutečnilo další setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké, kde tentokrát vyhrával Malý dechový orchestr Městské hudby Františka Kmocha řízený Miloslavem Bulínem, s nímž si zazpívali stálí sólisté Olda Košťál a Věra Polnická, v premiéře Johanka Jeřábková i jednatelka klubu a moderátorka Hana Zrůstová.

V Kolíně se sešli zdraví s neslyšícími na celostátní přehlídce Otevřeno

Kolín – Již po dvaadvacáté se uskutečnila celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla Otevřeno, která se již mnoho let odehrává v kolínském Městském divadle, na níž se pravidelně scházejí herci produkující pantomimu, tanec i divadlo,  a to jak zdraví, tak sluchově hendikepovaní.

Kolínský Majáles pokračoval koncertem v baru Pod Hodinami

Kolín – Čtyřdenní kolínský Majáles se po čtvrtečním a pátečním propršeném programu v Komenského parku a na Kmochově ostrově dostal v sobotní podvečer konečně pod střechu.

OBRAZEM: Na podchod upozornila vernisáž i jeho vymalování na bílo

Kolín – Donedávna barvami a grafity hýřící podchod pod kolínskou Jaselskou ulicí dostal bílou barvu, bíle je namalovaná i jeho podlaha. Vše je dílem výtvarnice Elišky Králové a pomocníků v rámci studentského Majálesu, v sobotu po poledni se pak uskutečnila vernisáž.

Výstavu v synagoze zahájil kromě jiných i izraelský velvyslanec

Kolín – Izraelský velvyslanec Daniel Meron patřil ve čtvrtek v podvečer k nejvzácnějším hostům, kteří uvedli do života novou výstavu v prostorách kolínské synagogy a zároveň zahájili turistickou sezonu.

Cestovatel Jiří Kolbaba provedl ve své diashow návštěvníky celou planetou

Kolín – Po dávno rozjeté plesové sezoně a úterním startu koncertů vážné muziky v rámci Kruhu přátel hudby se rozjel i letošní další kulturní program v Městském společenském domě v Kolíně. Zahájil jej osobitý cestovatel Jiří Kolbaba svým nejdelším představením nazvaným Fotograf na cestách – splněný sen trvajícím téměř dvě a půl hodiny.

Pavel Sequens představil svůj malířský Bod zlomu

Kolín – Po názvem Bod zlomu instaloval svoji vůbec první výstavu v historickém sálu CEROP kolínského zámku výtvarník Pavel Sequens, absolvent Odborné střední školy podnikatelské Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies