VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve ztrátách a nálezech se může ocitnout i papoušek

Kolínsko - Svazky klíčů, doklady, mobilní telefony, ale i šperky, jízdní kola a dětské kočárky. To bývají nejčastější předměty, které se objevují v oddělení ztrát a nálezů městských úřadů.

Na varhany se ve sbírce vybralo už téměř 300 tisíc korun

Pečky - Varhany v kostele sv. Václava se, zdá se, opravdu podaří zrekonstruovat pomocí veřejné sbírky. Skládají se věřící i nevěřící. Vybrali mezi sebou už bezmála 300 tisíc korun. I když to ještě není celá částka, kterou bude na opravu nástroje potřeba, bylo už možné s ní začít.

Výstava o životním prostředí začala

Kolín /FOTOGALERIE/ - Výstava o životním prostředí začala v Městském společenském domě v Kolíně. Potrvá až do soboty. Tradičně je koncipována jako poznávací soutěž s odměnami.

Registrační značky na přání vyjdou draho a netáhnou

Kolínsko - Na registrační značku svého vozu, motocyklu, přívěsu nebo i nosiče kol si dnes už můžete nechat napsat prakticky cokoli. Samozřejmě kromě například vulgárních výrazů, i když i tato podmínka má své výjimky.

Ministerstvo ocenilo historika za péči o válečné hroby

Český Brod – Ministerstvo obrany spolu se Středočeským krajem ocenilo historika Podlipanského muzea Vladimíra Jakuba Mrvíka za péči o válečné hroby.

Pátrají po novém writerovi

Úvaly - V ulicích Úvalech začal „úřadovat" nový writer. Jeho výtvory jsou vidět prakticky po celém městě – na zdech, velkých plastových kontejnerech či dopravních značkách.

Myší díra K Vinici už nestačí velkému provozu

Kolín – Obyvatelé lokality kolem ulice K Vinici by se měli dočkat vyřešení stále složitější dopravní situace. Jak zaznělo na posledním zasedání městského zastupitelstva, mělo by to být už v brzké budoucnosti.

Ovčáreckou ulici budou řidiči brzy objíždět jinudy

Kolín – Objet uzavírku v Ovčárecké ulici Okružní ulicí a dále na Nový most už brzy nebude možné.

Do průmyslové zóny se stěhuje firma z Týnce

Kolín – Do tzv. velké průmyslové zóny Kolín – Ovčáry oficiálně přichází další investor. Město s ním jednalo řadu měsíců, zastupitelé prodej schválili vloni koncem září. Nyní se oficiálně podepsala smlouva na prodej 2,5 hektaru dosud volných ploch. Investorem je firma, která dosud sídlí v Týnci nad Labem. Zároveň s koupí si rezervovala další pozemky. V průmyslové zóně bude budovat skladovací a servisní centrum.

Besedovali o cyklodopravě

Kolín – S tvůrcem cyklogenerelu a se zástupci města měli možnost pobesedovat obyvatelé Kolína na setkání v podnikatelském inkubátoru. Dozvěděli se, jaké cyklostezky a cyklotrasy město chystá, vedení Kolína si naopak vyslechlo připomínky a podněty občanů.

Málo míst ve školkách? Pomůže stavba za miliony

Kolín – Nedostatek míst v jeslích. Problém, na který obyvatelé Kolína poukazují už řadu let. Nyní se radnice pustila do řešení těchto nesnází. Kolínu se podařilo získat dotaci na dostavbu pavilonu Mateřské školy Chelčického. „Do městské rady už jde návrh na zahájení veřejné zakázky," upřesnil místostarosta Michael Kašpar.

V Brodě budou odkalovat vodovod

Český Brod - Od úterý do pátku bude v Českém Brodě pokračovat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě.

Toulavá kamera točila v Cerhenicích

Cerhenice /FOTOGALERIE/ - Do městyse Cerhenice zavítal štáb pořadu České televize Toulavá kamera. Na obrazovkách se bude vysílat zhruba koncem jara.

Pražská ulice se má stát vstupní branou města

Kolín /FOTOGALERIE/ – Kompletní přeměna Pražské ulice by se, alespoň z podstatné části, měla uskutečnit ještě letos.

Chtějí Kolíňáci točité schodiště na parkán chrámu?

Kolín /ANKETA, FOTO/ – V rámci chystaných úprav parkánu okolo kostela sv. Bartoloměje přichází radnice s myšlenkou propojit parkán lehkým točitým schodištěm s prolukou v ulici Politických vězňů.

Veřejných toalet není dost, města je většinou dotují

Je ve městech dostatek veřejných toalet? Na tuhle otázku nejspíš každý, kdo někdy zavítal do cizího města, odpoví záporně. Zatím nepříliš probíranou otázkou ale je, proč k takové situaci vůbec dochází.

Starosta provedl zájemce po Kolíně

Kolín /FOTOGALERIE/ - Tradiční procházku tentokrát starosta Kolína Vít Rakušan pro zájemce z řad obyvatel města nikoli po klasických památkách, ale po objektech moderní architektury 19. a 20. století.

Kam vyrazit na Kolínsku?

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

Kam na Kolínsku za kulturou, zábavou i poznáním?

Kolínsko - Přínášíme vám přehled událostí, na které můžete vyrazit.

Výstavu o životním prostředí doprovodí křest knihy i přednáška o stromech

Kolín – Tradiční výstava o životním prostředí zaměřená na environmentální výchovu dětí, mládeže i dospělých, kterou pořádá odbor životního prostředí a zemědělství městského úřadu k oslavě Dne Země, se uskuteční od 19. do 22. dubna v prostorách městského společenského domu.

Lidé berou třídění vážně, nádob na bioodpad přibývá

Kolínsko - Pravidelné svozy bioodpadu jsou již ve městech i obcích v regionu naprostou samozřejmostí

Věru Špinarovou nahradí na Kmochově Kolíně Jana Kirschner

Kolín – Jedním z hlavních taháků letošního ročníku Kmochova Kolína mělo být vystoupení Věry Špinarové. Během červnového festivalu na ni jistě vzpomenou všichni diváci, kteří měli její hlas rádi a znali jej z poměrně častého vystupování v Kolíně.

Kvůli uzavírce se ruší blokové čištění

Kolín - Nová uzavírka části Ovčárecké ulice v Kolíně spolu s již probíhajícími rekonstrukčními pracemi na Novém mostě značně zkomplikovaly dopravu ve velké části města, nejvíce samozřejmě na Zálabí.

Cestování vlakem v pondělí zkomplikuje výluka

Kolín - V pondělí od 8:40 do 17:30 hodin proběhne denní výluka jedné traťové koleje v úseku Záboří nad Labem – Řečany nad Labem na trati číslo 010 Praha – Kolín – Česká Třebová.

Terasy nad řekou by lidé mohli navštívit v létě

Kolín – Otevření teras za městským společenským domem, tedy místa s velmi krásným výhledem na Labe, veřejnosti se pomalu blíží. Rada bude nyní schvalovat pořadí uchazečů na druhou fázi opravy, tedy na rekonstrukci spodní části včetně cest, mobiliáře, zeleně a skel, která budou instalována mezi terasami a dráhou.

V Nebovidech vítali o víkendu jaro

Nebovidy – Nebovidský klub Beseda, tedy spolek seniorek s neutuchající energií, pozval v sobotu odpoledne děti i dospělé do místní knihovny na příjemné velikonoční tvoření alias vítání jara.

Dobrovolníci uklízeli přírodu, našli i živé morče v krabici

Kolínsko – Na mnoha místech regionu pokračovaly o víkendu brigádnické úklidy v rámci akce Ukliďme Česko.

Charitativní běh podpořil postiženého chlapce

Stříbrná Skalice - Už počtvrté se v sobotu krásná posázavská krajina v okolí Stříbrné Skalice stala dějištěm charitativního běžeckého závodu Od nevidim do nevidim pořádaného nevidomým horolezcem a maratoncem Janem Říhou.

Na náměstí začaly velké úpravy zeleně

Český Brod – Na náměstí v Českém Brodě začala první fáze avizovaných úprav zeleně. Spočívá ve výměně nevhodných a dožívajících dřevin vysazovaných v 70. a 80. letech (zejména tisů a tújí) a výsadbě listnatých stromů a dalších rostlin.

Víte, jak rychle jezdí potrubní pošta?

Kolín - V Oblastní nemocnici Kolín začali připravovat další trasu potrubní pošty, tentokrát v budově H. Každý den přepraví potrubní pošta v kolínské nemocnici téměř 700 pouzder s nejrůznějšími biologickými vzorky. Za loňský rok se tak převezlo zhruba 180 tisíc pouzder.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies